Antoni Płoszaj — „Glinik Mariampolski. Wspomnienia i zdjęcia”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 października 2019

Prezentujemy wspomnienia Antoniego Płoszaja dotyczące Glinika Mariampolskiego, ilustrowane zbiorem archiwalnych fotografii.

Antoni Płoszaj — urodzony 21 maja 1946 roku w Gorlicach, w glinickiej rodzinie Gocków. Ukończył Szkołę Podstawową nr 3 w Gliniku, Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach oraz Politechnikę Śląską w Gliwicach. Pracował w Zakładach Chemicznych „Blachownia”, w Instytucie Naukowo-Badawczym Ciężkiej Syntezy Organicznej oraz w Biurze Projektów Przemysłu Chemicznego w Kędzierzynie-Koźlu. Z Gorlic wyjechał w 1964 roku i zamieszkał z rodziną w Gliwicach.

Wspomnienia Antoniego Płoszaja (pdf)

Autorzy udostępniający materiały opublikowane na www.mbpgorlice.info oraz innych stronach internetowych biblioteki, w tym stronach mediów społecznościowych MBP w Gorlicach, zastrzegają sobie pełnię praw autorskich do treści udostępnionych przez nich w sekcji Świadkowie lokalnej historii. Wyklucza się wykorzystanie opublikowanych materiałów przez osoby trzecie bez wcześniejszego uzyskania zezwolenia dysponentów majątkowych i osobistych praw autorskich. Wszystkie prawa zastrzeżone ©.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Widok Glinika Mariampolskiego; 1900 rok — pocztówka ze zbiorów Sławomira Dziadzio

    Widok Glinika Mariampolskiego; 1900 rok — pocztówka ze zbiorów Sławomira Dziadzio