Akademia Młodego Lidera — Autoprezentacja i wystąpienia publiczne — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 października 2019

W ramach Partnerstwa na Rzecz Edukacji Kulturowej w Małopolsce w MBP w Gorlicach odbyły się warsztaty na temat autoprezentacji i wystąpień publicznych. Spotkanie poprowadziła Anna Styszko — trenerka i doradczyni, absolwentka politologii, współzałożycielka Laboratorium Inspiracji Społecznych, obecnie Prezeska Zarządu Fundacji. Stypendystka Instytutu Roberta Schumana, która aktywnie angażuje się w proces wzmacniania środowiska pozarządowego działając w zarządzie Federacji Małopolska Pozarządowa oraz będąc członkinią Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Wspiera instytucje społeczne i samorządowe w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, wdrażania projektów oraz animacji lokalnej społeczności.

Co jest ważnego w wystąpieniach publicznych? Jak się do nich przygotować? Jak poradzić sobie ze stresem? Uczestnicy warsztatów — uczniowie klasy 1d z I LO im. M. Kromera w Gorlicach, poznali najistotniejsze metody i zasady skutecznej autoprezentacji. Wystąpienia publiczne bywają ogromnym wyzwaniem. Są jednak pewne techniki i ćwiczenia praktyczne, które pozwalają efektywnie zaprezentować siebie. Licealiści bez tremy i z entuzjazmem, wykonywali polecenia trenerki, świetnie się przy tym bawiąc. Wielu z nich odkryło u siebie predyspozycje liderskie. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczestnicy będą mogli wykorzystać w trakcie dalszej edukacji, a także przy planowaniu kariery zawodowej.

3516 — młodzież z klasy 1 d z I LO Kromer w trakcie ćwiczeń z autoprezentacji 3519 — młodzież z klasy 1 d z I LO Kromer w trakcie ćwiczeń z autoprezentacji 3520 — młodzież z klasy 1 d z I LO Kromer w trakcie ćwiczeń z autoprezentacji 3528 — prowadząca warsztaty 3533 — młodzież z klasy 1 d z I LO Kromer w trakcie ćwiczeń z autoprezentacji 3536 — prowadząca warsztaty 3539 — młodzież z klasy 1 d z I LO Kromer w trakcie ćwiczeń z autoprezentacji 3541 — młodzież z klasy 1 d z I LO Kromer w trakcie ćwiczeń z autoprezentacji 3544 — prowadząca warsztaty 3548 — praca w grupach 3551 — praca w grupach 3552 — praca w grupach 3563 — prezentowanie efektów pracy 3568 — prezentowanie efektów pracy 3571 — prezentowanie efektów pracy 3574 — prezentowanie efektów pracy 3576 — uczestnicy warsztatów