Zimowa Akademia Wyobraźni 2020 — relacja z zajęć w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 lutego 2020

Czy ferie zimowe spędzone w mieście mogą być atrakcyjne? Oczywiście! Przekonali się o tym uczestnicy zajęć zorganizowanych podczas Zimowej Akademii Wyobraźni. Czekały na nich artystyczno-literackie wtorki i piątki, edukacyjno-technologiczne poniedziałki i środy, które, mamy nadzieję zaspokoiły apetyt na literaturę, wiedzę i rozrywkę każdego młodego czytelnika.

Ponieważ w tym roku zima nie dopisała postanowiliśmy poszukać jej w… książkach. W Czytelni dla Dzieci i Młodzieży na chwilę zapanowało białe szaleństwo na papierze. Mali artyści wyczarowali zimowe krajobrazy z gazy, ozdoby z papierowej wikliny, kubki z papierowych rolek, stworki z rękawiczek i ptaszki z kamyków. Miłośnicy nowych technologii obejrzeli Wirtualną Wystawę Wynalazków Leonarda da Vinci, tworzyli gry i animacje w programie Scratch, układali napisy w Polona Typo i WordArt, z aplikacją Lightbot programowali robota, tworząc proste algorytmy, procedury i pętle. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się także, co to jest smog i jak się przed nim chronić, odwiedzili niedźwiedzią gawrę, poznali niezwykłą Rodzinę Sztućców i rozwiązywali zagadki i łamigłówki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym małym Czytelnikom za aktywny udział w dwutygodniowych zajęciach w ramach Zimowej Akademii Wyobraźni 2020. Do zobaczenia za rok!

uczestnicy zajęć składają samoloty efekty pracy dzieci oglądają Wirtualną Wystawę Wynalazków Leonarda da Vinci dzieci oglądają Wirtualną Wystawę Wynalazków Leonarda da Vinci malują zimowe krajobrazy krajobrazy z gazy serca z papierowej wikliny uczestnicy rozwiązują zagadki i łamigłówki tworzenie gry w programie Scratch kodowanie ptaszki z kamyków praca plastyczna i jej efekty ptaszki z kamyków praca plastyczna i jej efekty układanie napisów w Polona Typo i WordArt układanie napisów w Polona Typo i WordArt programowanie z Lightbot praca plastyczna kubki z rolek wykonane przez dzieci praca plastyczna pingwiny z kubeczków zajęcia na temat smogu stworki z rękawiczek papierowe inspiracje