Zimowa Akademia Wyobraźni 2020 — relacja z zajęć w filii Zawodzie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 lutego 2020

Ferie już za nami. Niestety aura nie sprzyjała zabawom na śniegu, za to ciekawą alternatywą na spędzanie wolnego czasu była oferta zajęć na filii Zawodzie.

W pierwszym tygodniu ferii wystartowaliśmy z „Balonowym zawrotem głowy”— zajęciami podczas których, każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu postaci z kolorowych balonów. W klimat imprez urodzinowych wprowadziły nas publikacje Zuzia obchodzi urodziny, autorstwa Liane Schneider oraz Urodziny Alberta, autorstwa Gunilla Bergströma. Zainspirowani nimi tworzyliśmy ozdoby urodzinowe oraz piniaty. Urządziliśmy również rozgrywki gier, ich pasjonaci mogli spróbować swoich sił w grach Dixit, Dobble i Mythos.

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy z książką O czym szumią drzewa, autorstwa Petera Wohllebena. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, dlaczego drzewa są tak bardzo potrzebne i co dają nam „zielone płuca Ziemi”. Mali czytelnicy stworzyli wyjątkowe papierowe drzewa w różnych porach roku. Kolejny dzień zdominowały sympatyczne, niebieskie stworki. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii z książek Cztery pory roku oraz Pracowity dzień smerfów. Wykonały papierowe domki dla smerfów, zagrały w grę Smurfastic i Smerfowe memory, na koniec wyruszyły na poszukiwania smerfów ukrytych w książce Gdzie jest Smerfuś. Finałem feryjnych spotkań był dzień łamigłówek. Uczestnicy dzielnie mierzyli się z zagadkami logicznymi i zadaniami typu prawda-fałsz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom za udział w zajęciach w ramach Zimowej Akademii Wyobraźni 2020. Do zobaczenia za rok!

dzieci tworzą zwierzątka z balonów dzieci tworzą zwierzątka z balonów efekty ich pracy — sympatyczna pszczółka czytanie książki Zuzia obchodzi urodziny autorstwa Liane Schneider dzieci wykonują piniaty dzieci wykonują piniaty — gotowe urodzinowe piniaty dzieci próbują swoich sił w grze Dixit dzieci układają obrazkową historie z kart Mythos dzieci ćwiczą spostrzegawczość z grą Dobble — tworzenie zimowych drzew — tworzenie zimowych drzew prace plastyczne dzieci — drzewa w różnych porach roku dzieci tworzą domki dla smerfów gotowe domki niebieskich stworków dzieci grają w grę Smurfastic dzieci grają w grę Smurfastic zmagania małych czytelników z łamigłówkami