Zimowa Akademia Wyobraźni 2020 — relacja z zajęć w filii Magdalena

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 lutego 2020

Okres ferii zimowych w filii Magdalena, to czas ciekawych i niebanalnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

W tegorocznej edycji Zimowej Akademii Wyobraźni spotkania podzielone były na trzy bloki tematyczne: literackie poniedziałki, edukacyjne środy i artystyczne piątki.

Cykl rozpoczęły zabawy integracyjne pn. „Poznajmy się”. Najmłodsi uczestnicy zajęć czytali i opowiadali bajki o tematyce zimowej, a następnie wykonywali ilustracje nawiązujące do treści przeczytanego opowiadania. Przeglądali także prasę, przewodniki oraz publikacje instruktażowe przydatne do nauki jazdy na nartach i łyżwach. Nie zabrakło zajęć manualnych. Z okazji święta zakochanych, obchodzonego 14 lutego, dzieci przygotowały kartki walentynkowe. Pamiętaliśmy o skrzydlatych przyjaciołach, dla których zaprojektowaliśmy domek. Zabawa inspirowana była książką Witaj, ptaszku, autorstwa Agnese Baruzzi i Gabriele Clima. Z papierowej wikliny wykonaliśmy  osłonki na doniczki. Młodzi uczestnicy warsztatów okazali się niezwykle kreatywni — stworzyli oryginalne prace plastyczne. Dużą popularnością cieszyły się puzzle i edukacyjne gry planszowe dostępne w bibliotece, takie jak: „Quiz o Polsce”, „Gra w życie”, czy „Wysokie napięcie”.

 

Ferie zimowe za nami, serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom za udział w zajęciach w ramach Zimowej Akademii Wyobraźni 2020. Do zobaczenia za rok!

Dzieci robią ptaszki z włóczki Efekt pracy dzieci Efekt pracy dzieci Efekt pracy dzieci Dzieci robią wyklejanki wykonane prace wykonane prace wykonane prace wykonane sowy ze starych gazet - paierowe inspiracje Dzieci wykonują jajka z kolorowego papieru Dzieci wykonują jajka z kolorowego papieru Efekt pracy dzieci papierowe inspiracje sowy i ptaszki ze starych gazet Walentynkowe serduszka wykonane przez dzieci Walentynkowe serduszka wykonane przez dzieci Dzieci wyplataja koszyki i serduszka  ze starych gazet Efekt pracy dzieci papierowe inspiracje - doniczki ze starych gazet