GDYBY WOJNY NIE BYŁO — Spotkanie autorskie z Ziemowitem Szczerkiem

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 września 2021
 

Podczas 7. Festiwalu im. Zygmunta Haupta Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza na spotkanie autorskie z Ziemowitem Szczerkiem — pisarzem, dziennikarzem, historykiem i tłumaczem, zdobywcą Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa w 2021  r. za  powieść Cham z kulą w głowie. Spotkanie odbędzie się 23 września 2021 (czwartek) o godz. 15.30 w Gorlickim Centrum Kultury (ul. Michalusa 4). Poprowadzi je Darek Foks.

Ziemowit Szczerek — autor książek Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian", Tatuaż z tryzubem, Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski, Siódemka, Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową, Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion. Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim, Cham z kulą w głowie. Współautor zbioru opowiadań Paczka radomskich. Laureat Paszportu „Polityki”, nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”. Specjalizacja Ziemowita Szczerka to Europa Środkowa i Wschodnia. Ma na swoim koncie liczne wywiady, opowiadania, a także reportaże literackie ukazujące się m.in. na łamach "Nowej Europy Wschodniej", "Tygodnika Powszechnego", "Lampy" czy "Ha!Artu".

Tematem spotkania będzie jego najnowsza powieść Cham z kulą w głowie — „groteskowa hiperbola polskich słabości ujęta w ramy rzeczywistości, w której dochodzi do coraz to nowych konfliktów”,  kryminał noir portretujący w krzywym zwierciadle dzisiejszą rzeczywistość społeczną i polityczną w Polsce.

Spotkanie autorskie z Ziemowitem Szczerkiem zostało zorganizowane w ramach projektu “Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2021”, realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat