Wyprawki Czytelnicze dla najmłodszych — kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 października 2021

Miliony światów równoległych, niezliczone przygody, wieczory z najbliższymi – to wszystko można mieć dzięki kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, w której już trzy miliony Wyprawek Czytelniczych trafiły do dzieci i rodziców.

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie i korzystanie z wypożyczalni czy czytelni uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Wiek przedszkolny to idealny moment, by zapisać dziecko do biblioteki. Już kolejny rok z wielkim powodzeniem nasza biblioteka kontynuuje udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które odwiedzi naszą bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Wyprawki można odbierać w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w filii Magdalena i w filii Zawodzie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat