„Mała książka — wielki człowiek” — animacja MBP w Gorlicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 listopada 2021

Kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” nabiera tempa! Od września 2021 w naszej bibliotece wyprawki odebrało 50 przedszkolaków.

Projekt, realizowany przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi, skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy przedszkolak, który przyjdzie do naszej biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wyprawka Czytelnicza:

- Książka „Pierwsze czytanki dla…” — starannie dobrany zestaw utworów wybitnych, polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke — twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.

- Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” — praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

- Karta Małego Czytelnika — specjalnie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

 

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia animacji promującej kampanię „Mała książka – wielki człowiek”, przygotowanej przez gorlickich bibliotekarzy. 

#wielkiczlowiekwbibliotece

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner