Gorlickie ulice — tak je pamiętamy — Jagiełły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 stycznia 2022

„Jagiełły” już wkrótce dostępna w naszej bibliotece (nie tylko) na ulicy Jagiełły 1! Jest to druga publikacja z cyklu pn. Gorlickie ulice — tak je pamiętamy, autorstwa Urszuli Karasińskiej, poświęcona ulicy, przy której mieści się m.in. „Sokół” czy gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach.

Urszula Karasińska to emerytowana bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach, pasjonatka lokalnej historii, koordynatorka projektu „Świadkowie lokalnej historii”.

Wydanie publikacji wsparło Miasto Gorlice, partnerem wydania jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach.

Ze wstępu: 

Przed Państwem druga książka z cyklu Gorlickie ulice — tak je pamiętamy. Tym razem opisuję ulicę Władysława Jagiełły. Głównym powodem takiego właśnie wyboru jest remont gmachu „Sokoła” i planowane w tym roku (2021) oddanie go do użytku. Gorlickie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” dla wielu mieszkańców, szczególnie tych ze starszego pokolenia, to żywa do dzisiaj historia — nie tylko samej organizacji, lecz także naszego miasta i drogi Polski do wolności. Z tego powodu sporo miejsca poświęciłam omówieniu jego działalności.

Zachęcamy do dzielenia się wspomnieniami i archiwalnymi fotografiami dotyczącymi gorlickich ulic. Materiały można przesyłać na adres: gorlickieulice@interia.pl albo przekazać do sekretariatu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach z dopiskiem „dla Urszuli Karasińskiej”.

Jest nam niezwykle miło poinformować , że 11 stycznia 2022 roku Urszula Karasińska otrzymała Nagrodę Burmistrza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Serdecznie gratulujemy laureatce!

Książka już niebawem będzie dostępna do wypożyczenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Można ją nabyć w Pawilonie Historii Miasta Gorlice.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie

    Zdjęcie