Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Łuczejki — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 maja 2022

„Myślę, że muzykę i malarstwo jakby odziedziczyłem w genach ponieważ mój tato bardzo dobrze rysował (…), grał również nieźle na harmonijkach ustnych”.

Tak o swojej artystycznej genealogii mówił Tadeusz Łuczejko w wywiadzie przeprowadzonym w 2020 roku, w ramach działania Świadkowie Lokalnej Historii. O tym, że w uniwersum muzyki oraz obrazu odnajduje się równie dobrze mogli przekonać się goście wernisażu wystawy malarstwa, który odbył się 26 maja 2022 roku, w sali Pod Sową. Preludium wydarzenia był koncert w wykonaniu bohatera wieczoru — Tadeusza Łuczejki. Była to wędrówka przez misternie skonstruowaną krainę elektronicznych dźwięków. Muzyk jest bez wątpienia łowcą dźwięków. Utwory charakteryzuje przestrzeń dopełniona przez odgłosy otoczenia. Muzycznego lejtmotywu nie zabrakło kompozycyjnie także na obrazach. Ekspozycja składa się z 33 prac, malowanych techniką akrylową. Każda z nich to osobna historia i opowieść, w której artysta skupia się na głębokich emocjach i sposobie ich wyrażenia.

Tadeusz Łuczejko jest osobą wielu talentów. W jego życiorysie nie brakuje intrygujących momentów. Przykładem może być predylekcja do projektowania niesztampowych mebli i sprzętów przydatnych w domowych zaciszach. Pierwsza taka wystawa miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach w 1988 roku i nosiła tytuł Nowoczesne mieszkanie. Obecnie prezentowanej ekspozycji towarzyszy pokaz kilkudziesięciu zegarów, które zostały zaprojektowane i wykonane przez artystę.

Epilogiem kulturalnego czwartku w bibliotece było zwiedzanie, rozmowy, rozmowy i jeszcze raz rozmowy.

Wystawa czynna do zwiedzania do 24 czerwca 2022 r. w galerii Na Piętrach na I i II piętrze, a także w sali Pod Sową, w godzinach pracy MBP w Gorlicach (ul. Jagiełły 1). Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie artystyczne rarytasy zaprezentowane na wystawie można nabyć do prywatnej kolekcji.

Więcej informacji o spotkaniu znajdziecie na:  https://gorlice24.pl.

Dyrektor Biblioteki i Tadeusz Łuczejko witają gości Joanna Kalisz-Dziki w rozmowie z autorem Tadeusz Łuczejko podczas koncertu goście wersniażu Dyrektor Biblioteki i Tadeusz Łuczejko zapraszają do zwiedzania wystawy Joanna Kalisz-Dziki wręcza ananasa autorowi goście wersniażu Autor otrzymuje kwiaty Autor odbiera gratulacje jeden z gości fotografuje obrazy jeden z gości podczas ogladania wystawy jeden z gości podczas ogladania wystawy autor w rozmowie z gośćmi wersniażu osoby podczas rozmowy Joanna Kalisz-Dziki wraz z radną Miasta Gorlice pozują do zdjęcia Goście wpisują się do księgi pamiątkowej Goście wpisują się do księgi pamiątkowej Goście wpisują się do księgi pamiątkowej pamiątkowe zdjęcie pracowników Biblioteki wraz z autorem wpis w księdze pamiatkowej autor opowiada o swojej pasji obrazy dostępne do oglądania fragment wystawy - zegary

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Tadeusz Łuczejko opowiada o swoich pracach

    Tadeusz Łuczejko opowiada o swoich pracach