64. spotkanie Klubu Małego Czytelnika — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 października 2022

 

 

Co nam jesień w koszu niesie? Pyszne owoce i warzywa! Te niezwykłe dary jesieni są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Ze względu na przypadający 21 października Światowy Dzień Owoców i Warzyw, to właśnie one były bohaterami czwartkowego spotkania Klubu Małego Czytelnika. Po krótkiej pogadance na ich temat, przyszedł czas na zadania. Klubowicze rozpoznawali owoce i warzywa po kształtach — używając jedynie zmysłu dotyku. Kolejnym zadaniem było ćwiczenie na spostrzegawczość, w trakcie którego dzieci odnajdywały ukryte dary sadu, przedstawione na obrazkach oraz szukali różnic pomiędzy nimi. A do czego można wykorzystać warzywa? Na przykład do ugotowania pysznej zupy, takiej jak ta z opowiadania Najlepsza zupa na świecie autorstwa Susann Isern. Spotkanie zakończyła zabawa „Zupę gotuję warzyw potrzebuję”, podczas której dzieci znakomicie bawiły się układając smaczne kulinarne kompozycje.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika. A co będziemy na nim robić? Niespodzianka! Do zobaczenia w bibliotece!
 
 
zabawa w gotowanie zupy zabawa w gotowanie zupy dzieci szukają odpowiednich elementów do obrazka dzieci rozwiązują zadania dzieci rozwiązują zadania dzieci z zamkniętymi oczami próbują odgadnąć jaki to owoc i warzywo poznajemy owoce i warzywa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Dzieci słuchają opowiadania

    Dzieci słuchają opowiadania