Ruszyła nowa odsłona kampanii „Mała książka — wielki człowiek” w MBP w Gorlicach!

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 listopada 2022

Nowe Wyprawki Czytelnicze już czekają na naszych małych Czytelników! Nowością w tegorocznej kampanii są także Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w projekcie!

MBP w Gorlicach kontynuuje udział w kampanii ,,Mała książka — wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną lub jej filię (Zawodzie lub Magdalena), otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 

! UWAGA Dzieci, które odebrały już wcześniej wyprawkę, nadal są w wieku projektowym (3-6 lat) i uzbierały co najmniej 10 naklejek mogą zgłaszać się po nowe Wyprawki.

 

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

 • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa — bibliotekę — i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
 • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
 • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

 

Kampania „Mała książka — wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wyprawki Czytelnicze

  Wyprawki Czytelnicze

 • Powiększ zdjęcie Plakat

  Plakat

 • Powiększ zdjęcie Listo do rodziców

  Listo do rodziców