66. spotkanie Klubu Małego Czytelnika — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 grudnia 2022

 

Choinka — pachnąca lasem, przystrojona w kolorowe bombki, łańcuchy, migoczące światełka. Bez tego wyjątkowego zielonego drzewka nie wyobrażamy sobie świąt. O tradycjach i obrzędach bożonarodzeniowych rozmawialiśmy na kolejnym spotkaniu Klubu Małego Czytelnika. Do lasu po choinkę ze swoimi przyjaciółmi wybrał się także sympatyczny Miś Tuliś. Klubowicze wysłuchali opowiadania Święta Misia Tulisia autorstwa Davida Mellinga i dowiedzieli się, co zdaniem głównego bohatera jest najważniejsze w świętach, a mianowicie: rzucanie się śnieżkami z owcami, sanki, znalezienie choinki, poznanie nowych przyjaciół i oczywiście... świąteczne przytulania! Choinka z papieru nie zastąpi żywego drzewka, ale może być nietuzinkową ozdobą. Takie właśnie wykonali mali artyści. Każda z nich była oryginalna i kolorowa. Nie zabrakło zagadek i rozgrywek w memory, „upiekliśmy” także świąteczne pierniczki. Smakołyki były pyszne, tak samo jak te prawdziwe, które dzieci kosztowały.

Małym Klubowiczom życzymy mnóstwa prezentów pod choinką i zapraszamy na kolejne spotkania. Czekamy na Was. Do zobaczenia w nowym roku!

rozmowa z dziećmi o tradycjach Swiąt Bożego Narodzenia  Klubowicze słuchają opowiadania Święta Misia Tulisia tworzenie przez dzieci własnych choinek prezentacja gotowych prac  zabawa ruchowa, pieczenie ciasta  zabawa ruchowa, pieczenie ciasta  wspólna gra w świąteczne memory

Galeria

  • Powiększ zdjęcie prezentacja książek o świętach

    prezentacja książek o świętach