Ziarenka prawdy tkwiące w bajkach, czyli o tym, co to jest inspiracja? — spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 października 2023

Skąd autor czerpie pomysły na pisanie? Co kryje się za poszczególnymi historiami zawartymi w książkach? Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli najmłodszym czytelnikom Justyna Bednarek.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela zaprasza najmłodszych czytelników w wieku od 8 do 10 lat na spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, które odbędzie się 25 października 2023 r. (środa) o godz. 11.30 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach (ul. Jagiełły 1).

Justyna Bednarek — romanistka, pisarka dla dzieci, autorka ponad 50 publikacji, w tym Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek, które weszły do kanonu lektur szkolnych, Pięciu sprytnych kun, Babcochy czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku. Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m.in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku „Przecinek i kropka”, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego czy tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY za Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!).

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek organizowane jest w ramach projektu „Czytanie — jestem na tak!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat — spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

    Plakat — spotkanie autorskie z Justyną Bednarek