„Biblioteczny Worek Rozmaitości” — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 października 2023

Akcja „Biblioteczny Worek Rozmaitości” dobiegła końca. Wszyscy uczniowie klas pierwszych ze szkół podstawowych z Gorlic wzięli udział w uroczystych pasowaniach na czytelników naszej biblioteki.

Dla dzieci była to wyjątkowa okazja, by poznać gorlicką książnicę i jej zbiory, a dla nas możliwość promowania czytelnictwa i wartościowej literatury. Biblioteka to miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas. Przygodę z książką rozpoczynaliśmy w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, następnie magiczny tunel prowadził do Wypożyczalni. Tam nasi mali goście rozwiązywali literackie zagadki, oglądali ciekawe i kolorowe publikacje, ponadto zdobyli garść przydatnych informacji o tym, jak zostać czytelnikiem. Kolejnym punktem wędrówki po bibliotece była sala Pod Sową, w której pierwszoklasiści wysłuchali krótkiej pogadanki na temat drogi książki od pisarza do czytelnika. Punktem kulminacyjnym spotkania było uroczyste pasowanie. Młodzi czytelnicy otrzymali dyplomy i Biblioteczne Worki Rozmaitości z rąk dyrektor MBP w Gorlicach — Joanny Kalisz-Dziki.

Serdecznie dziękujemy uczniom za aktywny udział w spotkaniach, a dyrektorom i wychowawcom za współpracę. Drodzy pierwszoklasiści, powodów, dla których warto chodzić do biblioteki jest mnóstwo. Korzystając z naszej oferty możecie nie tylko rozwijać wiedzę, ale także ciekawie i twórczo spędzać czas, uczestnicząc w wydarzeniach literackich, kulturalnych i społecznych, a książki, które znajdziecie na bibliotecznych półkach mogą Was przenieść do wielu wspaniałych światów i krain. Czekamy na Was!

Akcja „Biblioteczny Worek Rozmaitości” odbyła się w ramach projektu „Czytanie — jestem na tak!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

01. Zabawa z grą Dobble XXL i tunelem klanza.jpg 02. Zabawa z Dobble XXL i tunelem klanza.jpg 03. Bibliotekarka tłumaczy zasady korzystania z Wypożyczalni.jpg 04. Bibliotekarka opowiada o Wypożyczalni.jpg 05. Pierwszoklasiści w Wypożyczalni.jpg 06. Pogadanka w Wypożyczalni.jpg 07. Dzieci przeglądają książki w Wypożyczalni.jpg 08. Dzieci zwiedzają wypożyczalnie.jpg 09. Dzieci przeglądają księgozbiór Wypożyczalni.jpg 10. Pierwszoklasiści przeglądają książki w Wypożyczalni dla dzieci.jpg 11. Dzieci odpowiadają na pytania bibliotekarki.jpg 12. Literackie zagadki w Sali Odczytowej.jpg 13. Bibliotekarka opowiada dzieciom jak powstaje książka.jpg 14. Zabawa z książką z dziurą.jpg 15. Zabawa z książką z dziurą.jpg 16. Zabawa z książką z dziurą.jpg 17. Dzieci przeglądają książki.jpg 18. Dzieci przeglądają książki w Czytelni.jpg 19. Dyrektor MBP pokazuje biblioteczny worek rozmaitości.jpg 20. Dyrektor MBP prezentuje upominek z okazji pasowania.jpg 21. Pasowanie.jpg 22. Pierwszoklasista otrzymuje dyplom z okazji pasowania.jpg 23. Dyrektor MBP pasuje pierwszoklasistkę.jpg 24. Pierwszoklasistka otrzymała dyplom i worek rozmaitości.jpg 25. Pasowanie kolejnego dziecka.jpg 27. Pasowanie pierwszoklasisty na czytelnika MBP.jpg 28. Dyrektor MBP pasuje pierwszoklasistkę.jpg 29. Wręczanie dyplomów i worków rozmaitości.jpg 30. Rozdanie bibliotecznych worków rozmaitości.jpg 31. Dzieci oglądają upominki.jpg 32. Dzieci oglądają książki.jpg 32. Pierwszoklasiści z MZS nr 6 w Gorlicach.jpg 33. Pierwszoklasiści z MZS nr 4 w Gorlicach.jpg 34. Pierwszoklasiści z MZS nr 5 w Gorlicach.jpg 35. Uczniowie klasy 1 z MZS nr 5 w Gorlicach.jpg 36. Uczniowie klasy 1 z MZS nr 4 w Gorlicach.jpg 37. Pierwszoklasiści z MZS nr 3 w Gorlicach.jpg 38. Uczniowie klasy 1 z MZS nr 6 w Gorlicach.jpg 39. Uczniowie klasy 1 z MZS nr 1 w Gorlicach.jpg 40. Pierwszoklasiści z MZS nr 1 w Gorlicach.jpg

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pierwszoklasiści w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży

    Pierwszoklasiści w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży