Książki pachnące wrażeniami — jak oczarować młodych czytelników literaturą i czytaniem?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 listopada 2023

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza bibliotekarzy powiatu gorlickiego na szkolenie pn. „Książki pachnące wrażeniami — jak oczarować młodych czytelników literaturą i czytaniem?”. Szkolenie w formule warsztatowej odbędzie się 17 listopada 2023 r. (piątek) w sali Pod Sową MBP w Gorlicach (II piętro) w godz. 10.00 – 13.30.

Warsztaty  dla bibliotekarzy z terenu powiatu gorlickiego poprowadzi Małgorzata Swędrowska — autorka książek dla dzieci i publikacji dla nauczycieli, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Absolwentka kierunku pedagogicznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz Podyplomowych Studiów Technologiczno-Katechetycznych. Twórczyni koncepcji „czytania wrażeniowego”, czyli aktywnego uczestnictwa dziecka w procesie czytania. W 2016 roku otrzymała nominację Polskiej Sekcji IBBY do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz nagrodę Pegazik (2018) za szerzenie idei czytania rodzinnego i grupowego. Prowadzi cykl zatytułowany Czytanie znienacka, które pomaga rodzicom wprowadzić swoje dzieci w świat literatury.

Szkolenie powiatowe pn. „Książki pachnące wrażeniami — jak oczarować młodych czytelników literaturą i czytaniem?” organizowane jest w ramach projektu „Czytanie — jestem na tak!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat — szkolenie powiatowe z Małgorzatą Swędrowską

    Plakat — szkolenie powiatowe z Małgorzatą Swędrowską