Przeżyj przygodę z książką, czyli dlaczego warto czytać?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 lutego 2024

W środę, 7 lutego 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży starszaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach.

Motywem przewodnim spotkania była rozmowa na temat korzyści płynących z czytania książek. Pobudzanie wyobraźni, poszerzanie słownictwa, budowanie pewność siebie — to tylko kilka spośród nich. Naszym małym gościom opowiedzieliśmy również o wyprawce jaką każdy z nich może otrzymać, będąc czytelnikiem gorlickiej biblioteki. W ten sposób starszaki poznały uroczego Krasnala w Krzywej Czapce. Tytułowy bohater uwielbia czytać i dzięki temu przeżywa co rusz nowe przygody, a my razem z nim! Drugim bohaterem tego spotkania był Ernest, CAŁKIEM spory łoś, który przez swe gabaryty nie mógł zmieścić się w książce, autorstwa Catherine Rayner. Zadaniem przedszkolaków było znalezienie sposobu, aby pomóc temu sympatycznemu zwierzakowi. Czy im się to udało? Oczywiście! Epilogiem spotkania w bibliotece był bajeczny quiz. Starszaki odgadywały postaci z bajek, a także opowiadały o swoich ulubionych bohaterach literackich.

2550–Zabawa przed czytaniem 2556– Bibliotekarka opowiada o korzyściach płynących z czytania książek 2558– Bibliotekarka opowiada o wyprawce 2572–Zabawa z książką 2580–Bibliotekarka czyta książkę 2583–Dzieci grają w quiz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wyprawka

    Wyprawka