Tydzień z Internetem 2017

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 marca 2017

Czy cyfrowy świat może być przyjazny? Jak surfować po zawiłych nitkach internetowej pajęczyny? Jakie możliwości dają technologie mobilne, tablety i inne gadżety? Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach oraz goście zaproszeni na spotkanie z nowymi technologiami, którzy uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2017.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji było „Inspiruj się i dziel swoimi pasjami”, dlatego ci, których łączy zamiłowanie do podróży z pewnością się nie zawiedli. A skoro mówi się, że podróże kształcą, a nauka przez zabawę jest najlepsza, zaproponowaliśmy im kilka ciekawych aplikacji. Uczniowie, wykorzystując iPady oraz aplikacje Google Earth, Space Journey i Spacecraft 3D, odbyli wirtualne wędrówki po świecie (a nawet dalej — w przestrzeń kosmiczną), zwiedzili gwiazdy, planety i galaktyki. Była też podróż w głąb ludzkiego ciała. Dzięki temu interaktywnemu przewodnikowi uczniowie mogli zobaczyć przestrzenne obrazy poszczególnych układów i narządów.

A czy można grać na sztućcach? Okazuje się, że tak. Wykorzystując Makey Makey, kable krokodylki i metalowe łyżki, uczniowie stworzyli wirtualne pianino, na którym grali własne kompozycje. Mali informatycy bawili się doskonale. Zestawy elektronicznych wynalazków równie dobrze sprawdziły się podczas kolejnego spotkania podczas Tygodnia z Internetem 2017, na które zaprosiliśmy seniorów uczestniczących w kursach komputerowych organizowanych przez naszą bibliotekę. Tegoroczny Tydzień z Internetem 2017 w MBP w Gorlicach obfitował w wiele dodatkowych atrakcji. Podczas organizowanych spotkań oraz kolejnych zajęć Klubu Kodowania MBP w Gorlicach uczestnicy mogli spróbować swoich sił nie tylko z zestawami Makey Makey. Zorganizowaliśmy także warsztat z druku 3D, spotkanie prezentujące najnowsze komputery i tablety oraz zabawy z dronami. Na kolejne spotkania w ramach następnej edycji Tygodnia z Internetem zapraszamy za rok.

1.      Dzieci podczas warsztatu z tabletami 2.      Zabawa z mapami gogle 3.      Dzieci bawią się zestawami MakeyMakey 4.      Zajęcia z aplikacją Human Body 5.      Dzieci grają na łyżeczkach z MakeyMakey 6.      Tablety i rozszerzona rzeczywistość 7.      Dalsza cześć zbaw z elektronicznymi wynalazkami 8.      Początek spotkania dla seniorów 9.      Drukarka 3Dm w tle uczestnicy spotkania 10.   Uczestnik spotkania korzysta z okularów Google Cardboard 11.   Prezentacja wywiadów historycznych 12.   Spotkanie Klubu Kodowania 13.   Warsztat 3D na spotkaniu