Bibliotekarze polecają książki na czerwiec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 czerwca 2022

 

 

czerwiec

CZERWIEC

Beata Mituś rekomenduje poradnik pt. Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać  mu granice. Autorzy Barbara C. Unell oraz Jerry L. Wyckoff przygotowali praktyczne rozwiązania ponad 100 najczęstszych problemów związanych z wychowaniem dzieci.

Anna Nigborowicz rekomenduje młodszym Czytelnikom publikację pt. Great!: Wielka Brytania dla dociekliwych, autorstwa Tiny Oziewicz. Jest to zaskakujący przewodnik po ojczyźnie Szekspira i Harry’ego Pottera.

Jolanta Stawiarska poleca reportaż pt. Nasze ciała, ich pole bitwy: co wojna robi kobietom. Autorka Christina Lamb, doświadczona korespondentka wojenna, oddaje głos kobietom z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi.

Agnieszka Hebda poleca książkę pt. Cmentarz żydowski w Bieczu. Autor Krzysztof Przybyłowicz opisuje w niej historię i architekturę cmentarza z lasku Grabina.

Ewa Tempińska poleca książkę pt. Będzie skandal: autoportret. Autor Kazimierz Kutz z ironią i odwagą podsumowuje ponad 50 lat swojej pracy twórczej.

Marta Karp poleca książkę pt. Jedyna z Archipelagu, autorstwa Kristin Hannah. Jest to opowieść o trudnych relacjach matki z córką, o przeszłości, która je dzieli, ale i o perspektywach na przyszłość.

Natalia Karasińska rekomenduje publikację pt. Polska!: polsko-angielski przewodnik po zabytkach i przyrodzie = Poland: a Polish-English guide to monuments and nature, autorstwa Grzegorza Micuły, Marka Gawroskiego i Grzegorza Bobrowicza. Jest to historia Polski w pigułce, zawiera informacje o zabytkach, folklorze, trochę geografii, przyrody i ciekawostek o zwierzętach.

Katarzyna Marchwica poleca książkę pt. Królowa Głodu, autorstwa Wojciecha Chmielarza. Jest to niepokojące, a zarazem brawurowe połączenie postapokalipsy, horroru, science fiction, westernu i fantasy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner