FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — DZIEŃ DRUGI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 września 2018

 

Festiwalowy piątek rozpoczniemy od cyklu spotkań w Miejskiej Biblioteki Publicznej, by następnie przenieść się do Gorlickiego Centrum Kultury, gdzie czeka nas filmowy wieczór z Zygmuntem Hauptem w roli głównej.

Informujemy, że dzisiejsze spotkanie GAJCY. ROCZNIK 1920 (zaplanowane na godz. 14:45) zostało odwołane.

O godz. 16:00 na festiwalowej scenie zasiądą Wojciech Bonowicz i MACIEJ PŁAZA — prozaik i tłumacz, laureat Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Fundacji im. Kościelskich. Punktem wyjścia podczas rozmowy ALBUM RODZINNY będzie Robinson w Bolechowie, druga powieść autora Skorunia, w której ten daje iście wirtuozerski popis językowy — zmysłowy, bogaty, sugestywny, którym opisuje niezwykłe historie dziejące się w realiach bolechowskiego pałacu.

Z Bolechowa w rejon Himalajów przeniesiemy się za sprawą rozmowy Andrzeja Stasiuka zNATASZĄ GOERKE — poetką i prozaiczką, autorką książki Tam, będącej osobistą opowieścią o życiu w Nepalu, ale także o zachodzących w nim przemianach podyktowanych wpływami Zachodu i tragicznymi w skutkach trzęsieniami ziemi. Na spotkanie NEPAL. KRAJOBRAZ ODLEGŁY zapraszamy o godz. 17:15.

IWASZKIEWICZ NAPRAWDĘ — drugie z zaplanowanych na piątek spotkań monograficznych rozpocznie się o godz. 18:30 i będzie poświęcone JAROSŁAWOWI IWASZKIEWICZOWI. Darek Foks zaprosi do dyskusji ANNĘ KRÓL — pisarkę, autorkę książek Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnieoraz Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego. Obie publikacje dotykają intymnych sfer życia autora Brzeziny i pozwalają spojrzeć na jego osobę przez pryzmat najbliższego otoczenia oraz zachowanej, poruszającej korespondencji.

Piątkowy wieczór spędzimy w Gorlickim Centrum Kultury, gdzie o godz. 20:15 rozpocznie się wydarzenie ZYGMUNT HAUPT. FILMOWE INSPIRACJE, podczas którego DR HAB. RAFAŁ SZCZERBAKIEWICZ opowie o wpływach filmowych, jakie można dostrzec w pisarstwie autoraBaskijskiego diabła, głównie związanych z obrazami Siergieja Eisensteina. Tuż po spotkaniu, o godz. 21:15, zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego poświęconego Zygmuntowi Hauptowi PYTANIA Z BESKRESU, w reżyserii Wojciecha Maciejewskiego.

Festiwal odbywa się w dniach 27–30 września 2018 roku. Szczegółowy harmonogram wydarzeń jest dostępny pod zakładką PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie zdjęcie

    zdjęcie