FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — DZIEŃ CZWARTY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 września 2018

 

4. edycja Festiwalu im. Zygmunta Haupta powoli dobiega końca, ale przed nami jeszcze dzień bogaty w atrakcje, nie tylko literackie. Spotykamy się w Centrum Kultury im. B.I. Antonycza oraz w Gorlickim Centrum Kultury.

Informujemy, że dzisiejsze spotkanie MIASTA ZYGMUNTA HAUPTA — PARYŻ (zaplanowane na godz. 19:00) zostało odwołane.

Festiwalową niedzielę rozpoczniemy o godz. 13:30 spotkaniem z ANDRIJEM LUBKĄ — ukraińskim poetą, eseistą, pisarzem i aktywistą, autorem nominowanej do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus powieści Karbid. O mentalności naszych południowo-wschodnich sąsiadów, ich pragnieniach oraz zjawiskach pozwalających lepiej zrozumieć współczesną ukraińską tożsamość z autorem porozmawia Ziemowit Szczerek. Wydarzenie GRANICA UKRAIŃSKO-UKRAIŃSKA jest organizowane przy współpracy ze Zjednoczeniem Łemków i odbędzie się w Centrum Kultury im. B.I. Antonycza.

Od godz. 15:00 zapraszamy do Gorlickiego Centrum Kultury, gdzie na początek spotkanieMIEJSCA, LUDZIE, OPOWIEŚCI. O TWÓRCZOŚCI ANDRZEJA STASIUKA, do którego przyczynkiem jest wydanie zbioru tekstów krytycznoliterackich Miejsca, ludzie, opowieści, poświęconych pisarstwu ANDRZEJA STASIUKA. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego Fraza. W dyskusji będą uczestniczyć redaktorzy PROF. MAGDALENA RABIZO-BIREKDAMIAN NIEZGODA iMATYLDA ZATORSKA oraz autorzy tekstów zawartych w tomie.-

Z kolei ostatnim książkom DARKA FOKSA — poety, prozaika, współpracownika „Twórczości” i „Literatury na Świecie” — przyjrzymy się bliżej podczas spotkania TO JEST PROZA, TO JEST WIERSZ. O wydanym w 2016 roku Wołyniu Bourne’a i stanowiącej jego prozatorską kontynuacjęCafé Spitfire z laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius porozmawia Wojciech Bonowicz. Zapraszamy o godz. 16:30.

OCALENI, WYGNANI, NIEPOŻEGNANI to wydarzenie, podczas którego Monika Sznajderman zaprosi do dyskusji MIKOŁAJA GRYNBERGA — fotografa, pisarza, autora Księgi wyjścia, podejmującej temat Marca’68. Do rąk czytelników trafił obszerny zbiór rozmów z tymi, którzy ponad 40 lat temu musieli porzucić dotychczasowe życie, tożsamość i opuścić Polskę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:45.

Zwieńczeniem tegorocznego Festiwalu będzie spektakl TEATRU IMPROWIZOWANEGO KLANCYK. Inspiracją dla improwizatorów będzie proza Zygmunta Haupta czytana na scenie przez ANDRZEJA STASIUKA. Zapraszamy na godz. 20:15. Bilety na wydarzenie, w cenie 10 zł, do nabycia drogą internetową — www.bit.ly/HAUPT2018-bilety-KLANCYK oraz w kasie Gorlickiego Centrum Kultury.

Festiwal odbywa się w dniach 27–30 września 2018 roku. Szczegółowy harmonogram wydarzeń jest dostępny pod zakładką PROGRAM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie

    Zdjęcie