„Moja niezwykła podróż — Japonia” — spotkanie z Urszulą Hübner — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 lutego 2020
 

W czwartkowy wieczór, 27 lutego 2020 r., w sali Pod Sową Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach, odbyło się spotkanie z Urszulą Hübner, która podzieliła się wrażeniami ze swojej podróży do Japonii.

Urszula Hübner od lat mieszka na ziemi gorlickiej, w Libuszy koło Biecza. Jej korzenie są w Gdańsku, gdzie się urodziła i studiowała. Dorosłe życie związała z Beskidem Niskim. Uprawia rękodzieło artystyczne, wykorzystując je do dekoracji wnętrz. Prowadzi warsztaty i wykłady, w trakcie których propaguje zdrowe zasady życia, ziołolecznictwo i medycynę naturalną. Czynnie zajmuje się akupresurą. Ceni sobie prostotę i naturalność począwszy od materiałów w których pracuje, aż po styl życia.

Kultura Japonii zafascynowała ją w czasie studiów. Wówczas nie przypuszczała, że w przyszłości odwiedzi ten kraj. Okazja przytrafiła się w 1998 r., kiedy jej syn Jakub wygrał konkurs plastyczny, zorganizowany przez firmę Visa pn. ”Olimpiada wyobraźni z Visa”. Praca zatytułowana „Anioł narciarzy” zdobyła pierwsze miejsce. Nagrodą był wyjazd na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Nagano.

Przy dźwiękach japońskiej muzyki, bohaterka wieczoru zabrała uczestników do świata swoich wspomnień. Szczególną uwagę zwróciła na architekturę, zafascynowana jej detalami mówiła: „Japończycy są mistrzami małej architektury. Tam wszystko jest zaplanowane, nic nie jest dziełem przypadku”. Nie zabrakło opowieści o religiach, zwyczajach i japońskiej kuchni, która w latach 90-tych ubiegłego wieku, była w naszym kraju mało znana.

Wspomnieniom towarzyszył pokaz zdjęć z tej niezwykłej podróży, która wiodła przez Londyn do Tokio i Nagano. Na uczestników spotkania czekała niespodzianka — na zakończenie mogli oglądnąć pamiątki przywiezione z Japonii.

Urszula Hübner zabiera nas w podróż po Japonii Urszula Hübner opowiada o Japonii Pełna sala wszyscy z zaciekawieniem słuchają Fragment prezentacji z budynkiem telewizji Fragment prezentacji z uliczkami Joanna Kalisz-Dziki wręcza bukiet tulipanów prelegentce Urszula Hübner na tle zwycięskiej pracy syna gablota z pamiątaki z Japonii pamiątkowe zdjęcie z uczniami ekonomika

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie

    Zdjęcie