„Kłamczuch ” — spotkanie autorskie i promocja książki Jędrzeja Pasierskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 września 2021

Zapraszamy 16 września 2021 (czwartek) o godz. 18.00 do sali Pod Sową na spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim i promocję kryminału Kłamczuch, którego akcja jest osadzona w najbliższej nam scenerii Beskidu Niskiego.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o najnowszej książce naszego gościa pt. Kłamczuch — klimatycznym, rasowym kryminale, który udowadnia, że małe miejscowości skrywają swoje mroczne tajemnice. W czwartej powieści autora o komisarz Ninie Warwiłow scenerią wydarzeń ponownie stał się Beskid Niski (sielska wieś Pyrowa), gdzie komisarz wraz z córką Milą spędza urlop. Beztroski odpoczynek trwa do czasu, gdy ofiarą morderstwa pada jeden z mieszkańców. Nina Warwiłow postanawia wziąć udział w śledztwie i odkryć prawdę, przedzierając się przez kłamstwa, półprawdy i sekrety małej, zamkniętej społeczności. Powieść znalazła się w finałowej szóstce Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021.

Jędrzej Pasierski — prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Autor thrillera W imię natury oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow: Dom bez klamek, Roztopy, Czerwony świt i Kłamczuch. Laureat drugiego wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda” za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow. Za książkę Roztopy został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku, za Czerwony świt otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, a za Kłamczucha — nominację w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021.

W trakcie spotkania Księgarnia Mieszko będzie prowadzić sprzedaż książek autorstwa Jędrzeja Pasierskiego.

Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat