Dzień jeża w bibliotece — filia Zawodzie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 listopada 2022

 

 

W jesienny, czwartkowy poranek (10 listopada) filię Zawodzie odwiedziła grupa „Pszczółek” z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Gorlicach. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece, dlatego spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat funkcjonowania biblioteki, jej zbiorów oraz zasad bibliotecznego savoir-vivre’u. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji i z zainteresowaniem wynajdywały biblioteczne ciekawostki.

W tym dniu przypadał Światowy Dzień Jeża, więc drugą część zajęć poświęciliśmy temu sympatycznemu, kolczastemu zwierzakowi. Przeczytałam dzieciom wiersz pt. Jeż Stefanii Szuchowej, a następnie dzieci miały nie lada zadanie! Ozdobą jeża są kolce, ale ten nasz biblioteczny nieszczęśliwie je zgubił. Na pomoc ruszyła grupa „Pszczółek”, która szybko odnalazła zgubę w bibliotece i oddała właścicielowi. Po wykonaniu zadania, przeczytałam dzieciom bogato ilustrowaną książkę pt. Wielka przygoda Jeżyka, autorstwa Jennie Poh. Nasz książkowy bohater przeżył pierwszą wielką przygodę. Wiatr wraz z jesiennymi liśćmi porwał go bardzo, bardzo daleko — do krainy gdzie zapanowała zima. Razem z przedszkolakami postanowiliśmy pomóc wrócić jeżykowi do mamy. W rytm muzyki naśladowaliśmy wiatr, który sprawia, że jesienne liście fruwają w powietrzu i pozwalają przenosić się w odległe miejsca. Czy jeżykowi udało się wrócić do domu? Dowiecie się tego czytając lekturę!

Na zakończenie spotkania wykonaliśmy pracę plastyczną. Jeże zapadają w sen zimowy, dlatego przedszkolaki zrobiły im piękne kołderki z liści i papierowych ozdób. Mając takie okrycia, jeże z pewnością będą mieć kolorowe sny, aż do wiosny.
 
 
Dzieci przeczepiają kolce jeżowi Zabawa w wiatr jesiennymi liścmi Dzieci dekorują jeża Prace przedszkolaków Biblioteczny jeż

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Przedszkolaki słuchają bajki o jeżu

    Przedszkolaki słuchają bajki o jeżu