Listy do Mikołaja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 grudnia 2022

 

 

W grudniu wszystkie dzieci na całym świecie piszą listy do Świętego Mikołaja. Nasi mali Czytelnicy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach też to zrobili. W czwartek, 8 grudnia gościliśmy ich w naszej bibliotece. Jak się okazało, prezenty dotarły na czas i z opowieści maluszków wynika, że ukochany staruszek w czerwonym płaszczu spełnił ich wszystkie życzenia. Ale to jeszcze nie koniec prezentów i chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Przed nami Święta Bożego Narodzenia, w trakcie których najbliżsi obdarowują się podarunkami i pięknymi życzeniami. Bohater opowiadania Grzegorza Kasdepke pt. List właśnie dowiedział się, że jego tata zapomniał wysłać list do Świętego Mikołaja, a do świąt pozostało niewiele czasu. Wszystko jednak dobrze się skończyło, bo pani na poczcie przykleiła na kopertę specjalny znaczek bożonarodzeniowy, dzięki któremu Święty Mikołaj otrzymał prośbę na czas, a pod choinką w domu Kacperka leżały wszystkie prezenty, o których pisał w liście. I jak tu nie wierzyć w Świętego Mikołaja?

Podczas spotkania przedszkolaki wykonały piękne kartki świąteczne. Gdyby choć jedną z nich dostał, ukochany przez dzieci Święty Mikołaj, z pewnością by się ucieszył i radośnie krzyknął ho ho ho!

 

pogadanka z przedszkolakami o Św. Mikołaju bibliotekarka pokazuje gotowa kartkę świąteczną dzieci podczas wykonywania pracy plastycznej dzieci podczas wykonywania pracy plastycznej

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie całej grupy z wykonanymi kartkami bożonarodzeniowymi

    Zdjęcie całej grupy z wykonanymi kartkami bożonarodzeniowymi