Dzień Dinozaura — filia Zawodzie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 marca 2023

Spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

W czwartek (2 marca), wraz z przybyłą do filii Zawodzie grupą Tygrysków z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Gorlicach, świętowaliśmy Dzień Dinozaura.
 
 

Spotkanie rozpoczęliśmy od pogadanki na temat prehistorycznych gadów. Dzieci poznały trójwymiarowe książki z odgłosami dinozaurów, co wyzwoliło w nich wiele pozytywnych emocji. Bacznie śledziły m.in. parazaurolofa, tyranozaura czy triceratopsa. Następnie przeszliśmy do lektury książek autorstwa Lisy Bjärbo pt. Ivar ratuje małego stegozaura oraz Ivar ratuje głodne triceratopsy. Głównym bohaterem opowiadania jest  Ivar — miłośnik dinozaurów. Chłopiec posiada w pudełku własną krainę dinozaurów, do której przenosi się gdy ta wieczorami „ożywa”. W tym niezwykłym świecie czeka na niego mnóstwo przygód. Jakich? Aby się o nich dowiedzieć koniecznie sięgnijcie po tę serię.
W czasie spotkania nie mogło zabraknąć zabaw. Nasz biblioteczny stegozaur zgubił swoje charakterystyczne płytki. Dzieci pomogły mu je odnaleźć i przykleić w odpowiednie miejsca. Kolejna zabawa również polegała na poszukiwaniach. Tym razem cztery dinozaurze mamy zgubiły swoje jaja. Aby prawidłowo wykonać ćwiczenie i odpowiednio dopasować jajo do każdej mamy, dzieci musiały wykazać się matematycznymi umiejętnościami. Następnie przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przeglądały księgozbiór poświęcony dinozaurom. Spotkanie w prehistorycznym świecie zakończyła praca plastyczna, której efektem było wiele intrygujących portretów dinozaurów.

 

 

2. przedszkolaki doklejają płytki stegozaurowi 3. dopasowywanie jaj do odpowiednich dinozurów 4. przeglądanie ksiażek o dinozaurach 5. dzieci tworzą prace plastycza 6. dzieci ze swoimi pracami

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekaraka pokazuje książki o dinozaurach

    Bibliotekaraka pokazuje książki o dinozaurach