Bibliotekarze polecają książki na marzec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 marca 2023

 

luty

MARZEC

Beata Mituś poleca książkę, pt. Niezliczone sekrety Dziesiątej Góry, autorstwa Kristy van Dolzer. Jest to historia z udziałem wyjątkowej, inteligentnej i podstępnej młodej bohaterki, która stanowi wspaniałą kombinację tajemniczości, humoru i dowcipu.

Jolanta Stawiarska poleca reportaż pt. Druga strona świata. Jest to zbiór najciekawszych, najbardziej aktualnych tekstów Wojciecha Jagielskiego z lat 2020–2022, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”.

Ewa Tempińska poleca książkę pt. Ty pieronie!: biografia Franciszka Pieczki. Autorka Magda Jaros przedstawia wnikliwy i czuły obraz aktora, jego aktorskiej wielkości połączonej ze skromnością, prawością i uczciwością.

Biruta Raczoń poleca tomik poezji, pt. Trudny śnieg, autorstwa gorliczanina Bogusława Michalca. Jest to doskonała propozycja na celebrowanie Światowego Dnia Poezji, który odbędzie się już 21 marca.

Agnieszka Warchoł poleca książkę pt. Żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy. Jest to niezwykła biografia, autorstwa córki reżysera, Katarzyny Barei, która za pomocą niepublikowanych nigdy fragmentów pamiętników rodzinnych i prywatnych listów maluje portret słynnego twórcy jako ojca, syna, brata, męża, przyjaciela, a nade wszystko – człowieka.

Natalia Karasińska rekomenduje publikację pt. Efektywny C: wprowadzenie do profesjonalnego programowania, autorstwa Roberta C. Seacorda. Książka stanowi przystępne wprowadzenie do tworzenia w języku C profesjonalnego kodu wysokiej jakości i jest adresowana do każdego, kto chce szybko opanować umiejętność pisania poprawnego, przenośnego i bezpiecznego kodu.

Beata Sajdera poleca powieść pt. Listy do Gestapo, autorstwa Marii Paszyńskiej. Jest to poruszająca do głębi opowieść o życiu brutalnie zmienionym przez wojnę, o ranach, które nigdy się nie goją, winach, które domagają się odkupienia, i przebaczeniu, które być może nie nadejdzie.

Marta Karp poleca książkę pt. Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie. Jest to praktyczny poradnik, w którym autorka Carla Naumburg uświadamia jak wychowywać dzieci w atmosferze spokoju i akceptacji.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner