Za górami, za lasami…

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 marca 2023

Spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

 

W bajkowej krainie, za górami, za lasami wszystko jest możliwe. Nawet książka bez tytułu nikogo nie zdziwi. Herve Tullet już po raz kolejny zaskoczył naszych małych czytelników z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach. Jego książka A gdzie tytuł? wciąga do zabawy i dorosłych i dzieci. Tym razem bohaterem tej oryginalnej publikacji jest… sam autor. Daje się poznać jako człowiek niezwykle zapracowany. Pisanie książek tak go pochłania, że na opowiedzenie bajki nie ma już ochoty. Jego rysunkowi pomocnicy są nieco rozczarowani „trochę słabą bajką”. Czy Herve Tullet poszedł na łatwiznę? Bynajmniej! Jego książka zaskakuje i śmieszy od początku do końca.

Na koniec spotkania przeczytałam dzieciom jeszcze jedną zabawną historię pt. Kiedy dorosnę… Quentina Grebana. Warto ją poznać i dowiedzieć się dlaczego mała Julka chce w przyszłości zostać nauczycielką?

Bibliotekarka czyta przedszkolaką które siedza koło niej Bibliotekarka opowiada o ksiązce przedszkolaki słuchają siedzac po turecku Bibliotekarka czyta przedszkolaką które siedza koło niej przedszkolaki klęczą słuchając jak bibliotekarka czyta

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekarka czyta przedszkolakom

    Bibliotekarka czyta przedszkolakom