Miejskie i Powiatowe Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2023

Spotkanie w ramach gorlickiej edycji 20. Tygodnia Bibliotek.

„Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” to hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które znakomicie koresponduje z charakterem bibliotek jako instytucji społecznych.

Biblioteki są jak przyjaciele, z którymi dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Gromadzą społeczność zarówno jako grupę, jak i pojedyncze osoby. Oferta bibliotek jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego właśnie bibliotekę można nazwać „Moją, Twoją, Naszą” i się z nią utożsamiać. Wiedzą o tym doskonale bibliotekarze pracujący w bibliotekach publicznych ziemi gorlickiej, którzy jak co roku spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach aby celebrować Miejskie i Powiatowe Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Gorlice — Rafał Kukla, Starosta Powiatu Gorlickiego — Maria Gubała, Kierownicy Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach — Wojciech Zapłata i Lidia Foltyn oraz Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego — Witold Kochan.

Spotkanie zainaugurowała Dyrektor MBP w Gorlicach — Joanna Kalisz-Dziki, witając przybyłych gości. Uczestnicy wysłuchali również prelekcji pt. Bo społeczności potrzebują bibliotek. Była ona okazją do poznania sytuacji bibliotek publicznych w powiecie gorlickim w minionym roku.

Nagrodę Burmistrza Gorlic dla Bibliotekarza Roku 2022 otrzymała Anna Nigborowicz (bibliotekarka Działu Animacji Czytelnictwa Dziecięcego i Młodzieżowego MBP w Gorlicach), za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju i upowszechniania bibliotekarstwa w mieście. Starosta Powiatu Gorlickiego wręczyła okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe dla wyróżniających się bibliotekarzy z terenu powiatu gorlickiego: Pauliny Pyznar i Jacka Lecha — bibliotekarzy Biblioteki Biecz, Bronisławy Siuty — bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej im. Mariana Czuchnowskiego w Łużnej oraz dla członkini Zespołu Instruktorskiego w MBP w Gorlicach Beaty Mituś.

Wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego spotkania dziękujemy za przybycie i serdeczne życzenia. Uhonorowanym bibliotekarzom gratulujemy, a wszystkim koleżankom i kolegom po fachu składamy najlepsze życzenia z okazji naszego Święta: wytrwałości, jak najwięcej nowości na bibliotecznych półkach, tłumu czytelników, kolejek do lady, wielu pomysłów na nowe działania, a nade wszystko dumy z wykonywanego zawodu.

01 dyrektor MBP w Gorlicach wita uczestników Miejskich i Powiatowych Obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 02 dyrektor MBP w Gorlicach w trakcie prelekcji 03 Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała składa życzenia bibliotekarzom 04 Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała i Przewodniczący Rady Powiatu Witold Kochan składają życzenia bibliotekarzom 05 Kierownicy Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM w Gorlicach składają życzenia bibliotekarzom 06 Kierownicy Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji UM w Gorlicach składają życzenia bibliotekarzom 07 Wręczenie Nagrody Burmistrza Gorlic dla Anny Nigborowicz Bibliotekarza Roku 2022 08 Starosta Powiatu Gorlickiego i Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego wręczają nagrody Paulinie Pyznar, Jackowi Lechowi, Bronisławie Siucie i Beacie Mituś 09 dyrektor MBP w Gorlicach otrzymuje od władz miasta okolicznościową grafikę z okazji 75. lat MBP w Gorlicach 10 dyrektor MBP w Gorlicach otrzymuje od władz miasta okolicznościową grafikę z okazji 75. lat MBP w Gorlicach 11 Uczestnicy spotkania 12 Anna Nigborowicz z nagradzającymi – zdjęcie zbiorowe 13 Burmistrz Gorlic składa życzenia bibliotekarzom 14 Burmistrz Gorlic składa życzenia bibliotekarzom

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Uhonorowani z nagradzającymi – zdjęcie zbiorowe

    Uhonorowani z nagradzającymi – zdjęcie zbiorowe