Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 maja 2023

W poniedziałkowe przedpołudnie mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece pana Wiesława Drabika — pisarza, ilustratora, autora ponad dwustu książek.

Jego wesołe, rymowane bajeczki zna prawie każdy przedszkolak. Obecne na spotkaniu dzieci z Miejskich Przedszkoli Nr 1 i Nr 5 w Gorlicach, bawiły się w jego towarzystwie doskonale. Autor skutecznie zachęcił je do aktywności. Rymowankom, zagadkom i ciekawostkom nie było końca. Z wielką pasją opowiadał o swojej pracy. Zanim zaczął pisać bajki budował w Krakowie domy. Niespodziewanie konstruowanie budynków zamienił na tworzenie wierszy i spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Choć pisanie krótkich historyjek dla dzieci nie jest łatwym zadaniem, jemu wychodzi to idealnie. Prezentowane i czytane przez niego publikacje bardzo spodobały się przedszkolakom. Dowodem tego była długa kolejka po zakup jego książek i po autograf. Nasze spotkanie z pewnością powiększy grono fanów twórczości Wiesława Drabika.

 

1. Bibliotekarka przedstawia gościa spotkania.jpg 3. Autor przedstawia swoje ksiażki.jpg 4. Autor prezentuje swoje książki.jpg 5. Autor zadaje zagadki dzieciom.jpg 6. Pisarz wręcza naklejkę za prawidłową odpowiedź.jpg 7. Wiesław Drabik wręcza naklejkę za prawidłową  odpowiedź.jpg 8. Prezentacja książek przez autora.jpg 9. Uczestnicy zabawy.jpg 10. Uczestnicy zabawy.jpg 11. Zwycięzca zabawy odbiera nagrodę od pisarza.jpg 12. Zakup książek.jpg Autor prezentuje swoje ksiązki.jpg autor rozdaje autograf.jpg

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wiesław Drabik z przedszkolakami z Miejskigo Przedszkola nr 5

    Wiesław Drabik z przedszkolakami z Miejskigo Przedszkola nr 5