Miasteczko z Bajki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 maja 2023

Zbliża się XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację ABCXXI — Cała Polska Czyta Dzieciom. Z tej okazji do filii Magdalena zaprosiliśmy grupę starszaków z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „Kubusiowy Ogród”.

Wystarczy otworzyć książkę i uwolnić fantazję, aby nie ruszając się z miejsca, podróżować do niezwykłych krain. „W bajkowym miasteczku nad rzeczką ze szkiełka są domy jak złote i srebrne pudełka. Są śmieszne uliczki, wieżyczki i schody, i wszyscy tam mają bajkowe przygody”. Jest to fragment książki Doroty Gellner pt. Miasteczko z bajki, którą przeczytałam dzieciom podczas spotkania. Opowieść zainspirowała ich do zbudowania domków z kolorowych kubków dla zamieszkujących miasteczko zwierzątek — gąsienicy i kaczuszki. Kolorowe kubki posłużyły też jako doskonały materiał do tworzenia wież i innych niesamowitych przestrzennych konstrukcji. Zabawa była doskonała.

 

Wieże wybudowane przez dzieci Przedszkolaki układają budowle z kolorowych kubków Przedszkolaki układają budowle z kolorowych kubków Wieże wybudowane przez dzieci Przedszkolaki układają budowle z kolorowych kubków Wieże wybudowane przez dzieci Wieże wybudowane przez dzieci

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekarka czyta dzieciom

    Bibliotekarka czyta dzieciom