Projekt MBP w Gorlicach pn. „Czytanie — jestem na tak!” z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 czerwca 2023

W tym roku w naszej bibliotece będzie się działo! Od czerwca rozpoczynamy realizację projektu „Czytanie —  jestem na tak!”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki.

Głównym celem projektu „Czytanie — jestem na tak!” jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Chcemy pokazać, że w dobie smartfonów czytanie jest nadal modne i atrakcyjne, a biblioteka to przestrzeń, w której można efektywnie zdobywać wiedzę i rozwijać się. Aby wciągnąć dzieci i młodzież w bogaty świat literatury zrealizujemy: akcję czytelniczą „Biblioteczny Worek Rozmaitości” połączoną z pasowaniami na czytelnika, quest pn. „Literackim tropem”, spotkania autorskie z Justyną Bednarek, Agnieszką Frączek, Katarzyną Ryrych, warsztaty biblioterapeutyczne i edukacyjne.

O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych. Patronat medialny nad projektem objął portal internetowy Gorlice24.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner