Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek — autorką wierszy i opowiadań dla dzieci

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 września 2023

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela zaprasza najmłodszych czytelników na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, które odbędzie się 22 września 2023 r. (piątek) o godz. 12.30 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach (ul. Jagiełły 1).

Agnieszka Frączek — doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykografka. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. W 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

 

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek organizowane jest  w ramach projektu „Czytanie — jestem na tak!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat — spotkanie autorskie z Agnieszką Fraczek

    Plakat — spotkanie autorskie z Agnieszką Fraczek