„Podróże po literaturze. Literacki kompas wartości nastolatka”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 września 2023

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela zaprasza uczniów klasy siódmej szkoły podstawowej do udziału w warsztatach biblioterapeutycznych, pn. „Podróże po literaturze. Literacki kompas wartości nastolatka”, organizowanych w ramach projektu „Czytanie – jestem na tak!”

Co warto czytać, by łatwiej radzić sobie w życiu? Czy przy pomocy literackich drogowskazów można wypracować skuteczne metody radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych? Udział w warsztatach biblioterapeutycznych „Podróże po literaturze. Literacki kompas wartości nastolatka” dostarczy uczestnikom wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu doboru i możliwości wykorzystania literatury w budowaniu dobrostanu psychicznego, fizycznego i społecznego młodzieży w wieku adolescencji. Warsztaty odbędą się 21 września 2023 r. w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży MBP w Gorlicach (ul. Jagiełły 1, II piętro) o godz. 9.00. Poprowadzi je dr Wanda Matras-Mastalerz.

Wanda Matras-Mastalerz — miłośniczka książek i czytania, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie. Ekspert Instytutu Książki, współrealizatorka kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Kierownik studiów podyplomowych z zakresu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej oraz kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii realizowanych na podstawie jej autorskich programów.

Warsztaty „Podróże po literaturze. Literacki kompas wartości nastolatka” organizowane są w ramach projektu „Czytanie — jestem na tak!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat — „Podróże po literaturze. Literacki kompas wartości nastolatka”

    Plakat — „Podróże po literaturze. Literacki kompas wartości nastolatka”