Bibliotekarze polecają książki na listopad
LISTOPAD
Beata Mituś poleca powieść graficzną pt. Z ręką na sercu. Jest to poruszająca opowieść o przyjaźni i pierwszej miłości, autorstwa Nory Dåsnes.
Małgorzata Kliś rekomenduje młodszym Czytelnikom publikację pt. Nauka rysunku: ucz się od polskich mistrzów, autorstwa Ernesta Zawady. W książce, wykłady teoretyczne na temat podstawowych zagadnień rysunku zostały zilustrowane pracami polskich rysowników.
Jolanta Stawiarska poleca publikację pt. Wawel: biografia, autorstwa Kamila Janickiego. Autor historycznych bestsellerów przedstawia dzieje najsłynniejszego polskiego wzgórza od czasów legendarnych, aż po XX wiek.
Małgorzata Szymańska rekomenduje książkę pt. Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie, autorstwa Marka Tłuczka. Publikacja wskazuje na najciekawsze zastosowania AI i pomaga zrozumieć sposób działania tej technologii.
Ewa Tempińska zachęca do lektury autobiografii Stefana Friedmanna pt. 70 lat mojego dzieciństwa czyli Niech pan powie coś wesołego. Jest to niezwykła książka, w której nie brakuje dowcipu z dużą dawką inteligencji, doprawionego niebagatelną wyobraźnią i nutą absurdu.
Agnieszka Warchoł poleca książkę pt. Ekstaza: lata 90: początek, autorstwa Anny Gacek. Jest to poruszająca opowieść, w której autorka przywołuje wydarzenia, a przy tym ciekawostki i mało znane fakty, mające duży wpływ na ukształtowanie się lat 90. XX wieku.
Beata Sajdera poleca książkę pt. Podhale: wszystko na sprzedaż, autorstwa Aleksandra Gurgula. Jest to opowieść o polskim kapitalizmie i jego pułapkach oraz reportaż o jednym z najliczniej odwiedzanych regionów w Polsce, w którym wszystko jest na sprzedaż.
Barbara Szczepanik poleca książkę pt. Tomek mój wszechświat: wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu. Autorka, Anna Solska-Mackiewicz — prywatnie żona Tomasza Mackiewicza w publikacji wspomina zmarłego himalaistę. Jest to także intymny zapis procesu żałoby i radzenia sobie z nią, a nade wszystko hołd dla wyjątkowego człowieka i miłości.
Natalia Karasińska poleca publikację pt. Służące do wszystkiego, autorstwa Joanny Kuciel-Frydryszak. Książka przedstawia przejmujące losy kobiet z najniższego szczebla hierarchii służby domowej.