Ale kosmos!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2023

W czasie ostatniego spotkania z grupą Smerfów z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach, zapoznałyśmy naszych najmłodszych czytelników z sylwetką najwybitniejszego astronoma — Mikołaja Kopernika.

Nasza planeta i świat nauki wiele mu zawdzięczają. Mikołaj Kopernik był nie tylko badaczem ciał niebieskich, parał się wieloma innymi dziedzinami: medycyną, ekonomią, literaturą. Dzięki lekturze książki pt. Planety pana Mikołaja. O wielkim astronomie, autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel, przedszkolaki dowiedziały się, na czym polegała teoria kopernikańska, a podczas krótkiej pogadanki na temat wszechświata i zabaw ruchowych mogły się pochwalić swoją wiedzą na temat kosmosu i planet naszego układu słonecznego. Rozwiązując zagadki i ćwiczenia, utrwaliły sobie nowo poznane fakty i ciekawostki. Na koniec spotkania odbyła się degustacja prawdziwych toruńskich pierników.

01. Bibliotekarka wita dzieci i przybliza temat spotkania o Mikołaju Koperniku 03. Bibliotekarka częstuje dzieci i panie pierniczkam i z Torunia 04. Bibliotekarka rozdaje ilustracje na których dzieci mają znaleźć różnice na obrazkach 05. Dzieci wykonują zadanie 06. Dzieci wykonują zadanie 07. Bibliotekarka objaśnia dzieciom jak planety zachowują się w kosmosie 08. Dzieci oglądają książki dotyczące kosmosu 09. Dzieci oglądają książki dotyczące kosmosu 10. Dzieci przechodzą przez tunel prowadzący w kosmos

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekarka czyta dzieciom

    Bibliotekarka czyta dzieciom