Kolejny projekt MBP w Gorlicach z dofinasowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 maja 2024

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Więzi polsko-żydowskie w Galicji – literacko-edukacyjne spotkania z historią”, w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt będzie realizowany od maja do grudnia 2024 r.

Głównym celem projektu jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury popularyzującej postawy odpowiedzialności społecznej za zachowanie świadectw historii. Poprzez zaplanowane w projekcie działania przekonamy uczestników, że biblioteka jest znakomitym miejscem do realizowania inicjatyw związanych z lokalną historią, a także budowania relacji międzyludzkich niezależnie od pochodzenia i narodowości. Wydarzenia takie jak wycieczki, spotkania literackie i warsztaty pomogą budować społeczność miłośników lokalnej literatury i historii skupionej wokół naszej biblioteki.

O wszystkich wydarzeniach na bieżąco będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych. Patronat medialny nad projektem objął portal internetowy Gorlice24.pl oraz Trendy Radio.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie baner – projekt „Więzi polsko-żydowskie w Galicji – literacko-edukacyjne spotkania z historią”

    baner – projekt „Więzi polsko-żydowskie w Galicji – literacko-edukacyjne spotkania z historią”