Projekt „Biblioteczny Worek Rozmaitości” z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 maja 2024

Mamy dla Was znakomite wieści! Nasza biblioteka uzyskała dofinansowanie na realizację kolejnego projektu promującego czytelnictwo w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Działania w ramach projektu „Biblioteczny Worek Rozmaitości” kierujemy do dzieci, młodzieży i seniorów. Wiedząc, że literatura stanowi istotny element gwarantujący uczestnictwo w kulturze, zaproponujemy naszym odbiorcom szereg działań, które przyczynią się do rozbudzenia indywidualnych zainteresowań wartościową książką i będą promować bibliotekę. Dla pierwszoklasistów z Gorlic przeprowadzimy akcję czytelniczą połączoną z uroczystymi pasowaniami. Otrzymując prezent – Biblioteczny Worek Rozmaitości, kolejni uczniowie rozpoczynający edukację w szkole będą mogli poczuć się wyjątkowo w naszej bibliotece. Z „Bibliotecznego Worka Rozmaitości" „wyciągniemy” także spotkania autorskie i prelekcję dla seniorów. Do współpracy zaprosimy uznanych twórców i ekspertów zajmujących się popularyzacją literatury i czytelnictwa.

Projekt będzie realizowany od maja do grudnia 2024 r. O wszystkich wydarzeniach na bieżąco będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych. Patronat medialny nad projektem objął portal internetowy Gorlice24.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie baner – projekt „Biblioteczny Worek Rozmaitości”

    baner – projekt „Biblioteczny Worek Rozmaitości”