XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 czerwca 2024

Trwa XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom!

Początek czerwca niewątpliwie należy do dzieci! Pierwszego dnia tego miesiąca nie tylko obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale także rozpoczyna się wielkie czytelnicze święto — „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa.

W poniedziałek, 3 czerwca 2024 roku odwiedziliśmy grupę starszaków w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Gorlicach. Podróż przez wielobarwny tunel przeniosła dzieci do krainy bajek, gdzie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima, Lokomotywa. Przy akompaniamencie utworu Jedzie pociąg z daleka przedszkolaki „podróżowały ciuchcią” po sali, wykonując różne zadania. Pracą plastyczną, którą wykonali mali „pasażerowie” była tytułowa lokomotywa, która składała się z figur geometrycznych.

Gośćmi drugiego spotkania odbywającego się w ramach wydarzenia były starszaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 Gorlicach. Inspiracji do rozmowy o książkach — i nie tylko — dostarczyła nam publikacja Kobiego Yamady pt. Co robisz z pomysłem?. Po jej lekturze razem z naszymi małymi czytelnikami próbowaliśmy odpowiedzieć na bardzo istotne pytania: skąd się biorą pomysły? Czym się stają? Jak zmieniają świat? Wszystko co nas otacza kiedyś przecież było pomysłem — najpierw małym i niepozornym, ale — gdy się o niego troszczymy — rozwija się. Wnet zamienia się w wielką, mądrą lub piękną rzecz. Co zatem należy robić z pomysłem? Wytrwale go pielęgnować i wierzyć, że coś ważnego się z niego wykluje. Na koniec spotkania zorganizowaliśmy zabawę w bajkowe zgadywanki, która dostarczyła dzieciom sporej dawki pozytywnych emocji.

Zabawa ruchowa Zabawa ruchowa dzieci rozwiązują ćwiczenie dzieci rozwiazują ćwiczenie bajkowa zgadywanka bajkowa zgadywanka bibliotekarka czyta dzieciom opowiadanie Dzieci odpowiadaja na pytania bibliotekarki dotyczace ksiązki

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekarka czyta dzieciom opowiadanie

    Bibliotekarka czyta dzieciom opowiadanie