Bibliotekarze polecają książki na wrzesień 2024
WRZESIEŃ
Joanna Kalisz-Dziki poleca młodszym Czytelnikom publikację pt. Co nam mówi niebo, autorstwa Gertrude Kiel. Jest to fascynująca i nieco baśniowa opowieść o astronomii. Dorosłym Czytelnikom rekomenduje biografię pisarki Stanisławy Przybyszewskiej i jej matki – malarki Anieli Pająkówny pt. Przybyszewska/Pająkówna: głuchy krzyk, autorstwa Anny Kaszuby-Dębskiej.
Beata Mituś poleca książkę pt. Fala, autorstwa Marii Krasowskiej. W tej pierwszej części serii o tym samym tytule, bohaterowie walczą o przetrwanie podczas tsunami.
Gabriela Walus zachęca do lektury powieści pt. Ciężar atramentu, autorstwa Rachel Kadish. Jest to poruszająca powieść historyczna o dwóch kobietach, osadzona w Londynie lat sześćdziesiątych XVII wieku oraz współcześnie.
Małgorzata Szymańska poleca książkę pt. Galicja. Autor, Norman Davies opowiada o micie i legendzie Galicji z perspektywy wielkich wydarzeń jak również zwykłych mieszkańców ziem.
Ewa Tempińska poleca trzymający w napięciu thriller psychologiczny pt. Loft. Jest to najnowsza książka Magdy Stachuli, gościni spotkania autorskiego, które odbędzie się 13 września w MBP w Gorlicach.
Agnieszka Warchoł poleca książkę pt. ChatGPT: podstawy i proste zastosowania, autorstwa Filipa Sali, Marzeny Sali-Tefelskiej i Maksymiliana Bujoka. Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla osób początkujących i tych, które dotychczas nie miały do czynienia ze sztuczną inteligencją.
Barbara Szczepanik poleca książkę pt. Nanga Parbat : droga doskonała, autorstwa Daniele Nardi i Alessandry Carati. Jest to wydana pośmiertnie książka włoskiego alpinisty Daniele Nardiego, w której dzieli się z czytelnikami swymi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi ze wspinaczkami na najwyższe szczyty świata.
Natalia Karasińska poleca książkę pt. Domek nad potokiem, autorstwa Katarzyny Michalak. Jest to niezwykła historia dwójki osób, którzy pomimo przeciwności losu, pragną zawalczyć o szczęście.