Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek — Filia Zawodzie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 października 2016

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest obchodzony na całym świecie 5 listopada. To święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, by je sobie przypomnieć. Bajki są z nami od najmłodszych lat, rozweselają, uczą oraz przekazują ważne prawdy o życiu. Pomimo że do bajkowego święta zostało jeszcze trochę czasu, już dzisiaj spotkaliśmy się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola w Gorlicach w iście bajkowym klimacie.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy książką Susanny Isern o niezwykłym Niedźwiedziu, który znalazł siatkę na motyle i postanowił ratować te owady, które wpadały do jeziora. Niestety, uratowane motyle, widząc swojego wybawcę, przerażone, odfruwały. Niedźwiedź nie zniechęcał się i ratował je nadal. Podczas kolejnej wyprawy ratunkowej Niedźwiedź wpadł do wody i sam potrzebował pomocnej dłoni. Na szczęście przyfrunęły motyle, którym kiedyś pomógł. Niedźwiedź łowca motyli to fantastyczna książka o bezinteresownej pomocy, sile przyjaźni, która przenosi góry i leczy z samotności.

Następnie, poprzez baśniowy tunel, dzieci przeniosły się do Krainy Baśni, gdzie spotkały wiele postaci, m.in. Calineczkę, Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Złotą Rybkę, Śpiącą Królewnę. Przedszkolaki wykazały się doskonałą wiedzą o bajkach i z łatwością poradziły sobie z wieloma zagadkami. Z żalem opuszczały Baśniową Krainę, zabierając ze sobą małe upominki oraz kolorowe, własnoręcznie wykonane postacie bajkowe.

zasłuchane przedszkolaki dzieci przechodzą przez „bajkowy tunel” w baśniowej krainie rozwiązujemy zagadki 1 rozwiązujemy zagadki 2 rozwiązujemy zagadki 3 rozwiązujemy zagadki 4 rozwiązujemy zagadki 5 rozwiązujemy zagadki 6 rozwiązujemy zagadki 7 przedszkolaki wśród książek przedszkolaki wśród książek zabawy dzieci 1 zabawy dzieci 2  kolorowanki z bajkowymi postaciami