Relacja z listopadowego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 listopada 2018

Galileusz, Izaak Newton, Julius Robert Oppenheimer, Jonas Salk, Maria Skłodowska-Curie, Ludwik Pasteur — ci wszyscy wielcy uczeni są obecni w książce Czternasta złota rybka, autorstwa Jennifer L. Holm. I choć nie jest to publikacja naukowa, młody czytelnik w przystępny i nieco humorystyczny sposób może poznać sylwetki wspomnianych naukowców i dowiedzieć się, czym przysłużyli się dla ludzkości.

Melvin — dziadek Ellie, głównej bohaterki książki Czternasta złota rybka — też miał się znaleźć na tej zaszczytnej liście wybitnych alchemików. Po kilkudziesięciu latach wytężonych badań udaje się mu w końcu rozwikłać tajemnicę wiecznej młodości. Dzięki zażyciu odmładzającej mikstury zamienia się w… trzynastolatka, stając się jednocześnie rówieśnikiem swojej wnuczki! Dziadek Melvin nareszcie jest młody, silny i niepełnoletni… Nie może już co prawda prowadzić swoich badań w instytucie i nikt mu nie wierzy w tak niezwykłą przemianę, ale… ma plan. Z pomocą Ellie musi wykraść z laboratorium najważniejszy składnik eliksiru młodości. Czy ten wynalazek jest światu tak bardzo potrzebny? Ellie zaczyna się na tym zastanawiać i swoje wątpliwości wyjawia dziadkowi: „Jak to będzie funkcjonowało? Kiedy wszyscy starzy ludzie staną się znowu młodzi, kto będzie rządził? Kto będzie dorosły? A jeśli T. melvinus okaże się czymś takim jak bomba?”.

Czy dziadek — mimo obaw wnuczki i przyjaciół — zrealizuje swój plan i dokończy badania nad substancją odmładzającą? Aby się tego dowiedzieć, serdecznie zachęcamy do lektury tej niezwykłej książki, która przypadła do gustu literackiego członkom MDKK w Gorlicach.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie MDKK, które odbędzie się 13 grudnia 2018 roku o godz. 16.00 w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Naszą grudniową lekturą będzie książka Joanny Fabickiej pt. Rutka.

	dzieci na spotkaniu klubu		dzieci na spotkaniu klubu		dzieci na spotkaniu klubu		dzieci na spotkaniu klubu		dzieci na spotkaniu klubu