Zaraźliwe czytanie — zbiór proponowanych zasobów online

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 marca 2020

Zarażajmy się, ale tylko miłością do książek! Drodzy Czytelnicy, apelujemy, w najbliższym czasie zostańcie w domu, odkurzcie swoje księgozbiory, sięgnijcie do stosu nieprzeczytanych książek lub skorzystajcie z zasobów online, których propozycje znajdziecie w tym artykule.  

Wszystkim złaknionym czytania polecamy bibliotekę online Wolne Lektury, z której każdy może skorzystać i znaleźć tam ogrom wspaniale przygotowanych pozycji, w tym także lektur szkolnych! Przypominamy także o możliwości wsparcia datkiem tej zacnej inicjatywy. Wolne Lektury znajdziecie tutaj: www.wolnelektury.pl.  

Szukającym materiałów pośród bibliotek cyfrowych polecamy zasób Federacji Bibliotek Cyfrowych, w którym odejdziecie zdigitalizowane książki pozostające w zbiorach wielu bibliotek w Polsce, tych największych, a także tych mniejszych. Wyszukiwarkę FBC znajdziecie tutaj: www.fbc.pionier.net.pl.  

Rozkoszującym się pięknem dawnych krojów pism i maestrią ilustracji, polecamy zbiór biblioteki cyfrowej Polona, w której znajdziecie doskonale przygotowane skany materiałów archiwalnych. Repozytorium Polony jest dostępne pod linkiem: www.polona.pl.   

A może chcecie posłuchać, poczytać lub obejrzeć coś z dziedziny kultury i sztuki? Albo jakiś film? Nie ma problemu, wystarczy odwiedzić repozytoria Narodowego Instytutu Audiowizualnego Ninateka lub Filmoteka, dostępne tu: www.ninateka.pl i tu: www.repozytorium.fn.org.pl. W ich zasobach znajdują się tysiące filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie.

Uzupełniamy zasób o listę miejsc, w których można darmowo poczytać online, opracowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie. Na większości portali wystarczy się zarejestrować, aby pobrać darmowy ebook.

https://woblink.com/katalog/ebooki/darmowe
http://www.publio.pl/darmowe.html
https://virtualo.pl/ebooki/?price=1
https://www.nexto.pl/ebooki/darmowe_c1219.xml?uid=8092
https://ebookpoint.pl/kategorie/darmowe
https://helion.pl/kategorie/darmowe
http://www.chmuraczytania.pl/
http://www.ebooks43.pl/
https://www.legimi.pl/ebooki/darmowe/
https://www.empik.com/go

#zaraźliweczytanie

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zaraźliwe czytanie

    Zaraźliwe czytanie