„Sto zdziwień! Trening kreatywności dla bibliotekarzy” — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 czerwca 2020

Jaki powinien być bibliotekarz na miarę naszych czasów? Przede wszystkim kreatywny. Na szczęście jest to zdolność, którą można „poddawać” treningowi i ciągle rozwijać.

Odbywające się w reżimie sanitarnym szkolenie powiatowe pn. „Sto zdziwień! Trening kreatywności dla bibliotekarzy” pozwoliło bibliotekarzom uczestniczącym w warsztatach poćwiczyć tę jakże przydatną w naszej codziennej pracy cechę. Trenerce — Agacie Warywodzie udało się zmobilizować nas do aktywnej pracy, dzięki której poznaliśmy wiele metod i sposobów na pobudzanie kreatywności i twórczego myślenia. Burza mózgów, Brainwriting 635, Scamper, model IDEALS, myślenie pytajne — to pojęcia, które mogliśmy zgłębić nie tylko w teorii, ale także w praktyce. Niebanalne zadania, doskonała atmosfera i niespożyta energia bibliotekarzy sprawiły, że te warsztaty z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. Po takiej dawce wiedzy i inspiracji bibliotekarze powiatu gorlickiego będą mogli kreatywnie „wymiatać” w bibliotece.

Szkolenie powiatowe pn. „Sto zdziwień! Trening kreatywności dla bibliotekarzy” zorganizowane zostało w ramach projektu „Wymiatasz w bibliotece”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

powitanie trenerki i uczestników warsztatów powitanie trenerki i uczestników warsztatów bibliotekarze z powiatu gorlickiego bibliotekarze z powiatu gorlickiego bibliotekarze w trakcie kreatywnych ćwiczeń bibliotekarze w trakcie kreatywnych ćwiczeń bibliotekarze w trakcie kreatywnych ćwiczeń bibliotekarze w trakcie kreatywnych ćwiczeń

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Szkolenie w MBP w Gorlicach

    Szkolenie w MBP w Gorlicach