Bibliotekarze polecają książki na grudzień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 listopada 2021

 

 

grudzień

Joanna Kalisz-Dziki poleca długo wyczekiwaną biografię Zuzanny Ginczanki, pt. Ginczanka: nie upilnuje mnie nikt. Autorka książki, Izolda Kiec zebrała i zweryfikowała dotychczasowe informacje na temat poetki oraz uzupełniła je o niepublikowane wcześniej relacje jej znajomych, a także fakty zgromadzone podczas wieloletnich poszukiwań w archiwach.
Ewa Bochenek poleca publikację pt. Atlas osobliwości: przewodnik po ukrytych cudach świata, autorstwa Joshuy Foera, Dylana Thurasa, oraz Elli Morton. Jest to książka, która w równej mierze zdumiewa, co inspiruje do podróży po najdziwniejszych zakątkach świata.
Barbara Szczepanik poleca książkę pt. Cyberzaburzenia: cyberuzależnienia, autorstwa Mariusza Z. Jędrzejko, Agnieszki Taper i Tomasza Kozłowskiego. Jest to pierwsze w Polsce kompleksowe studium problemu cyberzaburzeń, przygotowane przez zespół pracowników i współpracowników WSBiP. 
Beata Mituś rekomenduje powieść Dziewczyna ze szkła, autorstwa Laury Anderson Kurk. Jest to poruszająca historia o tym, że przyjęcie najcenniejszych darów wymaga odwagi, a to, co świat uważa za słabość, może okazać się największą siłą.
Ewa Tempińska rekomenduje książkę Państwo Gucwińscy: zwierzęta i ludzie, autorstwa Marka Górlikowskiego.  Jest to niezwykła historia niezwykłych ludzi oraz ich wrocławskiego ogrodu zoologicznego.
Marta Karp poleca książkę pt. Zniewoleni. Jest to pierwszy tom poruszającej sagi Niepołomice, autorstwa Edyty Świętek.
Natalia Karasińska rekomenduje książkę wydaną przez Wiolettę Żelazowską, pt. Podatki 2021: ordynacja podatkowa, podatki dochodowe, VAT i akcyza, spadki i darowizny, czynności cywilnoprawne, opłata skarbowa, podatki i opłaty lokalne, podatek zryczałtowany oraz rozporządzenia wykonawcze. Jest to kompleksowy zbiór podatkowych aktów prawnych z aktualnym stanem prawnym.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner