Finał XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego pn. „Mazurskich przygody z dreszczykiem” — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 maja 2023

W czwartkowe przedpołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbył się finał XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego pn. „Mazurskich przygody z dreszczykiem”. Jak zwykle towarzyszyły mu ogromne emocje.

Finałowy test rozwiązywało 20 uczniów klas 3, 4 i 5 ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego. Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Uczestnicy ostatniego etapu, czytając o wakacyjnych perypetiach zwariowanej rodzinki Mazurskich, zdobyli sporo wiedzy na temat historii, geografii i przyrody wielu krajów Europy Zachodniej, a także Polski. Po dwuetapowych zmaganiach konkursowych udało się wyłonić najlepszych znawców, podróżniczych przygód Mazurskich.

Laureatami XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego zostali:

I miejsce

Leon Petit – Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach

II miejsce

Kacper Bogdan – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy

III miejsce

Jan Bielak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy

Komisja konkursowa postanowiła przyznać także 5 wyróżnień uczestnikom, którzy uzyskali w teście wysoką liczbę punktów i uplasowali się tuż za podium.

Byli to (kolejność zapisana według zdobytej liczby punktów):

Adam Wierzchanowski – Szkoła Podstawowa w Zagórzanach

Jakub Cyprowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łużnej

Anna Wiszowaty – Szkoła Podstawowa w Szalowej

Weronika Malatinec – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie

Jakub Święs – Szkoła Podstawowa w Wilczyskach

Nagrody wręczyli dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu pan Tadeusz Mikrut, dyrektor MBP w Gorlicach pani Joanna Kalisz-Dziki oraz koordynatorka Powiatowego Konkursu Czytelniczego pani Beata Mituś. Laureaci otrzymali: dyplom, zestaw książek, bon upominkowy do Empiku, notesy z logo naszej biblioteki, oraz kubki z wizerunkiem Ignacego Łukasiewicza, a wyróżnieni: dyplom, nagrodę książkową i notes. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom i gadżety z logo MPB w Gorlicach. Fundatorami nagród w tegorocznym konkursie byli: Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział w literacko-edukacyjnych zmaganiach. Dziękujemy również rodzicom, opiekunom, nauczycielom, a także bibliotekarzom bibliotek publicznych naszego powiatu za współpracę i przeprowadzenie eliminacji. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego Konkursu.

01. Powitanie uczestników konkursu 02. Uczestnicy rozwiązują test w Czytelni Komputerowej 03. Uczestnicy rozwiązują test w Czytelni Głównej 04. Uczestnicy rozwiązują test 05. Uczestnicy konkursu z rodzicami oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego oraz Dyrektor MBP 06. Koordynator podsumowuje konkurs 07. Przedstawiciel Starostwa i Dyrektor MBP rozdają wyróżnionym nagrody 08. Przedstawiciel Starostwa i Dyrektor MBP rozdają wyróżnionym nagrody 09. Przedstawiciel Starostwa i Dyrektor MBP rozdają wyróżnionym nagrody 10. Zdobywca trzeciego miejsca otrzymuje nagrodę z rąk Dyrektor MBP 11. Zdobywca drugiego miejsca z Dyrektor MBP i przedstawicielem Starostwa 12. Zdobywca pierwszego miejsca otrzymuje nagrodę 13. Laureaci konkursu z Dyrektor MBP i przedstawicielem Starostwa 14. Wręczenie dyplomów uczestnikom konkursu 15. Wręczenie dyplomów uczestnikom konkursu 16. Dyrektor MBP i przedstawiciel Starostwa dziękują uczestnikom konkursu za udział 17. Zdjęcie grupowe uczestników konkursu 18. Zdjęcie laureatów z rodzicami, koordynatorem i Dyrektor MBP Gorlice

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Uczestnicy finału PKC

    Uczestnicy finału PKC