„Maroko” — prelekcja i wernisaż fotografii Alicji Przybyszowskiej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 marca 2019

Zapraszamy na prelekcję i wernisaż fotografii Alicji Przybyszowskiej, które odbędą się 14 marca 2019 (czwartek) o godz. 18.00 w sali Pod Sową i galerii Na Piętrach MBP w Gorlicach.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach serdecznie zaprasza na prelekcję i wernisaż fotografii Alicji Przybyszowskiej pt. Maroko, które odbędą się 14 marca 2019 (czwartek) o godz. 18.00 w sali Pod Sową i galerii Na Piętrach MBP.

Alicja Przybyszowska — uhonorowana tytułami AFRP oraz AFIAP, Sądeczanka. Fotografią zajmuje się od początku lat 90. ubiegłego wieku. Absolwentka edukacji artystycznej PWSZ w Nowym Sączu (dyplom u prof. Krzysztofa Tomalskiego). Jest członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Fèderation Internationale de l’Art Photographique w Paryżu. Autorka 10 wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i plenerów fotograficznych. Swoje prace często poddaje konfrontacjom na konkursach fotograficznych zarówno w Polsce, jaki i na całym świecie, zdobywając nagrody, m.in. na Ukrainie, w Czarnogórze, Słowacji oraz Serbii. Odznaczona medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kurator ogólnopolskich konkursów fotograficznych, członek jury oraz organizator plenerów fotograficznych krajowych i zagranicznych. Zajmuje się fotografią pejzażową i podróżniczą.

Plakat

Wystawa została objęta honorowym patronatem Fotoklubu RP. Była prezentowana: w zamku Tropsztyn w Wytrzyszczkach; Galerii CIT w Nowym Sączu (2016); Galerii Siedlisko w Krynicy-Zdroju (2017); Galerii Lamelli w Krakowie (2017); Galerii Pod Piątką w Starym Sączu (2017); Domu Kultury w Jaśle (2017); Miejskiej Bibliotece Publicznej w Muszynie (2018); Miejskiej Galerii Sztuki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej (2018); Szkole Fotografii Katarzyny Bielak w Starym Sączu (2018) oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmcu (2018).

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat