Ameryka Południowa, Chile, Wyspa Wielkanocna — spotkanie z Marią Zielińską

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 lutego 2024

Koło Miejskie Oddziału PTTK w Gorlicach i Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zapraszają na spotkanie podróżnicze z Marią Zielińską, które odbędzie się 27 lutego 2024 r. (wtorek) o godz. 16.00, w sali Pod Sową (ul. Jagiełły 1, II piętro).

W trakcie spotkania nasza gościni opowie o podróży, jaką odbyła w 2015 roku, na fascynujący południowoamerykański kontynent. Tajemnicza Wyspa Wielkanocna z posągami Moai, pole gejzerów El Tatio na pustyni Atacama w Chile (region Valparaíso), ekstremalne dojście do wodospadu Salto Grande, trekking pod Lodowiec Grey przy niezwykle kapryśnej patagońskiej aurze — to tylko niektóre elementy wyprawy, w którą „zabierze” nas bohaterka wydarzenia.

Maria Zielińska — łużnianka z pochodzenia, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku ekonomia przemysłu. Życie zawodowe związała z Bankiem Spółdzielczym w Łużnej i w Gorlicach. Od 1994 r. do momentu przejścia na emeryturę była Dyrektorem i Prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Gorlicach. Członkini Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Gorlicach, od 2022 r. pełni funkcję Zastępcy Prezesa Komisji Rewizyjnej w tejże organizacji. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytet Złotego Wieku w Gorlicach oraz Gorlickiej Rady Seniorów. Od wielu lat angażuje się w pracę Gorlickiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prywatnie admiratorka górskich wędrówek. Miłość do tej aktywności zaszczepił w niej profesor języka niemieckiego w Technikum Ekonomicznym w Gorlicach. Najczęściej można ją spotkać na beskidzkich, bieszczadzkich i sudeckich szlakach. Pasję podróżowania rozwinęła na cały świat. Intrygują ją tradycje, kultura i przyroda innych krajów — odwiedziła ich dotąd blisko 90, a świat wciąż stoi przed nią otworem.

Plakat

 

Foto © Maria Zielińska

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wyspa Wielkanocna

  Wyspa Wielkanocna

 • Powiększ zdjęcie Pustynia Atakama Trzy Siostry

  Pustynia Atakama Trzy Siostry

 • Powiększ zdjęcie Pustynia Atakama szmaragdowe wody Laguny Chaxa

  Pustynia Atakama szmaragdowe wody Laguny Chaxa

 • Powiększ zdjęcie pole gejzerów El Tatio na pustyni Atacama

  pole gejzerów El Tatio na pustyni Atacama

 • Powiększ zdjęcie Wodospad w Parku Narodowym Torres Del Paine

  Wodospad w Parku Narodowym Torres Del Paine

 • Powiększ zdjęcie W drodze na lodowiec Grey

  W drodze na lodowiec Grey