Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel – relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 czerwca 2024

 

Realizację projektu „Biblioteczny Worek Rozmaitości” rozpoczęliśmy spotkaniem autorskim z Anną Czerwińską-Rydel – pisarką, muzykiem, pedagogiem, laureatką wielu nagród w konkursach literackich. Autorka opowiadała zebranym w sali Pod Sową dzieciom o swojej pracy pisarskiej i o pasjach, w których na pierwszy plan wysuwają się książki, muzyka i zwierzęta. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne i terapeutyczne, ale to pisanie książek, zwłaszcza biografii, zdominowało jej życie zawodowe. Opisane przez nią historie sławnych i wybitnych ludzi cieszą się wielką popularnością. Nic dziwnego — są to publikacje, które w przystępny sposób opowiadają o życiu naukowców, badaczy, pisarzy, muzyków, podróżników.

Pisanie biografii to proces składający się z kilku etapów. Najpierw trzeba dotrzeć do wiarygodnych źródeł. Uzyskanie pełnej wiedzy na temat bohaterów opowiadania trwa nawet kilka miesięcy. Myślenie, jaki ostateczny kształt powinna mieć powieść, to dziewięćdziesiąt procent prasy pisarki, a dziesięć to przelanie na papier gotowej historii. Anna Czerwińska- Rydel bardzo przeżywa to, o czym pisze, wczuwa się w sytuację bohaterów, stara się zrozumieć jakie emocje towarzyszyły im w danych momentach ich życia.

Podczas spotkania padło wiele pytań. Dzieci ciekawe były jakie książki lubi czytać autorka, ile czasu poświęca na pisanie, która książka sprawiła jej największą i najmniejszą trudność, z którym bohaterem jest jej najbardziej „po drodze”. Każdy, kto miał chęć, mógł porozmawiać z pisarką i uzyskać pamiątkowy wpis do wcześniej zakupionych publikacji.

Bardzo dziękujemy autorce za to wyjątkowe spotkanie promujące czytelnictwo i wartościową literaturę.

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel zorganizowane zostało w ramach projektu „Biblioteczny Worek Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

1powitanie autorki 2autorka na spotkaniu w mbp w gorlicach 3pisarka rozmawia z uczestnikami spotkania 4uczestnicy spotkania autorskiego 5uczestnicy spotkania w sali pod sową 6wręczenie upominku autorce 7autorka podpisuje ksiązki z biblioteki 8autorka rozdaje autografy 9kolejka po autografy 10sprzedaż książek autorki 11wpis do księgi pamiątkowej 12zdjęcie jednej klasy z autorką

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pisarka opowiada o swoich książkach

    Pisarka opowiada o swoich książkach