Biblioteczny Worek Rozmaitości

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach uzyskała dofinansowanie na realizację kolejnego projektu promującego czytelnictwo w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt „Biblioteczny Worek Rozmaitości" realizowany przez naszą bibliotekę od maja do grudnia 2024 roku, będzie skierowany do dzieci, młodzieży i seniorów.

Wiedząc, że literatura stanowi istotny element gwarantujący uczestnictwo w kulturze, zaproponujemy naszym odbiorcom szereg działań, które przyczynią się do rozbudzenia indywidualnych zainteresowań wartościową książką i będą promować bibliotekę. W tym zadaniu chcemy ponownie przeprowadzić dla pierwszoklasistów z Gorlic akcję czytelniczą połączoną z uroczystymi pasowaniami. Otrzymując prezent – Biblioteczny Worek Rozmaitości, kolejni uczniowie rozpoczynający edukację w szkole będą mogli poczuć się wyjątkowo w naszej bibliotece. Z „Bibliotecznego Worka Rozmaitości" „wyciągniemy” także spotkania autorskie i prelekcję dla seniorów. Do współpracy zaprosimy uznanych twórców i ekspertów zajmujących się popularyzacją literatury i czytelnictwa.

Nasze działania realizowane w ramach projektu „Biblioteczny Worek Rozmaitości" będą zmierzać do budowania w odbiorcach pozytywnych przeżyć związanych z książką i biblioteką. Najmłodszych przekonamy, że czytanie to norma, a czas poświęcony książkom i literaturze może być dobrą zabawą i mądrą rozrywką. Inicjacja nowego czytelnika powinna przybrać atrakcyjną formę, by była wyjątkowym momentem w życiu małego człowieka, dlatego pierwszoklasistów zaprosimy do udziału w akcji czytelniczej „Biblioteczny Worek Rozmaitości" połączonej z uroczystymi pasowaniami. Spotkania z pisarzami są jedną z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej skutecznych i pożądanych form promocji czytelnictwa. W ramach tego projektu chcemy zorganizować dla dzieci i młodzieży cykl spotkań autorskich z: Anną Czerwińską-Rydel, Pawłem Beręsewiczem i Markiem Michalakiem. Seniorów zaprosimy na wyjątkowe spotkanie z dr Wandą Matras-Mastalerz pn. „Srebrny dobrostan. Seniorzy pełni zdrowia, mądrości i wigoru".

Cele projektu:

 • promocja czytelnictwa przez zabawy z literaturą i spotkania z autorami,
 • wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę i literaturę,
 • poszerzanie wiedzy o książkach i literaturze,
 • promocja tekstów skierowanych do konkretnych grup odbiorców,
 • stwarzane warunków do rozwijania wyobraźni,
 • integracja lokalnej społeczności wokół książki i biblioteki,
 • zachęcanie dzieci, młodzieży i seniorów do stałego i regularnego odwiedzania biblioteki,

Rezultaty projektu:

 • rozbudzenie świadomości potrzeby kontaktu z książką i biblioteką, aby to miejsce kojarzyło się z możliwością zdobywania wiedzy, spotkania ciekawych ludzi, spędzania wolnego czasu,
 • uświadomienie wszystkim odbiorcom projektu, że książki mogą nas nie tylko edukować, ale przede wszystkim rozwijać na wielu poziomach,
 • przyciągnięcie najmłodszych uczniów do biblioteki — miejsca radosnego, pełnego niespodzianek i nowych wiadomości,
 • zapoznanie dzieci i młodzieży z tajnikami pracy pisarzy, którzy zagoszczą w naszej bibliotece,
 • podejmowanie działań rozbudzających twórcze myślenie u dzieci, młodzieży i seniorów.

 

logo

Artykuły

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel – relacja

Przejdź do - Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel – relacja

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Przejdź do - Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela zaprasza uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej na spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, które odbędzie się 7 czerwca 2024 r. (piątek) o godz. 8.30 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach (ul. Jagiełły 1).

Projekt „Biblioteczny Worek Rozmaitości” z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Przejdź do - Projekt „Biblioteczny Worek Rozmaitości” z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mamy dla Was znakomite wieści! Nasza biblioteka uzyskała dofinansowanie na realizację kolejnego projektu promującego czytelnictwo w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Czytaj więcej o: Projekt „Biblioteczny Worek Rozmaitości” z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego